Máte námět či připomínku? Napište nám
Jak pojmout smrt ve hrách neotřele? Spiritfarer je poklidným simulátorem převaděčky duší
zdroj: Archiv
Video

Jak pojmout smrt ve hrách neotřele? Spiritfarer je poklidným simulátorem převaděčky duší

25. 2. 2020 16:15 | autor: Šárka Tmějová |

Smrt je běžnou součástí života a taky většiny her, jen v poněkud odlišném kontextu. Že se v nich může vyskytovat i jinak než podle šablony „způsob co nejvíce smrtí a co nejméně umírej“, nám zpravidla ukazuje spíš nezávislá tvorba, což je také případ montrealského studia Thunder Lotus Games. To po skvělých Jotun a Sundered přichází s „pokojnou manažerskou hrou o umírání“.

Ve hře Spiritfarer se ujmete postavy Stelly, převoznice zesnulých, jejíž posláním je dopravit duše na „druhou stranu“ a cestou plnit jejich poslední přání, aby mohly poklidně přejít do posmrtného života. S podobným námětem před lety přišla krásná série To the Moon, kterou by si povinně měli zahrát úplně všichni a letos se zřejmě dočká už třetího dílu.

Cesta za klidem vašich zemřelých svěřenců bude dlouhá. Duchovní pasažéři totiž ve svých přáních dokážou být pěkně vrtkaví. Nebudete se muset starat o duše lidí, vaši klientelu tvoří především zvířátka. O pomoc na poslední cestě vás tedy požádá třeba ovečka, jelen nebo žabák.

zdroj: Thunder Lotus Games

Spiritfarer nabídne dokonce i kooperativní režim pro dva hráče. Ten druhý se v tom případě ujme kocoura jménem Narcis, který převoznici s plněním přání pomáhá.

Na pouti za nabráním posledních hodnotných vzpomínek budete kromě klasických plošinovkových pasáží taky farmařit, rybařit, vařit, kutat kouzelnou rudu a tak podobně. Nelehký úkol zpříjemnit leckdy nevyrovnaným zvířátkům jejich smíření s nevyhnutelným leží jen na vás, alespoň než nadejde čas se doopravdy rozloučit. 

zdroj: Vlastní

Lukáše tenhle kousek od Thunder Lotus zaujal už během našeho loňského výletu na E3 a pomalu si začíná získávat i mě. Rozkošná stylizace, hratelná kočka i citlivé pojetí tématu, které je v naší kultuře pořád tak trochu tabu – co byste od indie titulu chtěli víc?

Spiritfarer dorazí během letošního roku na PC, Xbox One, PlayStation 4 a na Switch. Na první dva jmenované dokonce v rámci předplatného Game Pass od Microsoftu.

Nejnovější články