Vikinský Jotun vás vtělí do mrtvé bojovnice bojující o místo ve Valhalle
zdroj: Archiv

Vikinský Jotun vás vtělí do mrtvé bojovnice bojující o místo ve Valhalle

4. 8. 2014 14:24 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Vikinská tématika je stále oblíbená, což nyní potvrzuje další nezávislý projekt, který se zkouší uchytit na Kickstarteru – Jotun. Žánrově jde o shora viděnou bojovku, která si své bere ze Shadow of the Colossus a možná bych trochu uštěpačně dodal, že vizuální i drobet z Banner Saga. Jde o projekt jednoho člověka, Williama Dubého, který se rozhodl vykašlat na tvorbu free-to-play mobilních her a vydal se cestou svého snu, vytvoření tradičního titulu k čemuž přibral i dva kolegy – grafika a skladatele.

Jotun je příběhem severské bojovnice Thory, která padla nečestnou smrtí a nyní se musí probojovat vikinským očistcem, aby jí bohové pustili do Valhally. K tomu má jen svou obrovitou sekeru a spoustu odvahy. Dubé uvádí, že Jotun bude kombinuje romantickou atmosféru Journey s bossáckými fighty ve stylu Shadow of the Colossus. Mezi oněmi obřími protivníky najdete právě titulní jotuny a další postavy ze severské mytologie.

Nepůjde ale jen o souboje, které budou dle autora „brutálně těžké,“ ale také řešení puzzlů. Naopak od Jotun ale nečekejte nějako RPG prvky, tomu se chce cíleně Dubé vyhnout, protože hra má být ryze akční, založená na vašem umu. Takže jen vašim reflexům můžete nadávat, až vás trefí nějaký projektil, kterému se nevyhnete, když naběhnete do rány obří pěsti ledového obra apod.

Jotun chce na Kickstarteru pouhých 50 tisíc dolarů, což tvůrci zdůvodňují tím, že jde o částku, která je přesně vypočtená a hlavně je tak nízká, protože život v Montrealu je prostě levnější, než v San Francisku. Přesně rozloženou částku najdete na stránkách projektu, kde můžete Jotun i přispět na splnění jeho cesty, vybráno totiž ještě nemá. Pokud by se ale podařilo částku vybrat, Jotun vyjde na PC a Mac.

Nejnovější články