To the Moon

To the Moon

Články

Nový díl pořadu Games TV čelí ztrátám i šílenství nejenom v Hellblade

Málokteré hře se povedlo zpracovat šílenství tak působivě a zároveň důstojně, jako Hellblade: Senua's Sacrifice. V novém dílu našeho herního pořadu se ale Lukáš podívá jak do podsvětí severského, tak do dalších světů a stavů, kterými si procházejí herní hrdinky a hrdinové, čelící bolestným ztrátám.

Adventura To the Moon dostala krátké DLC zdarma

Povedená adventura To the Moon, kterou svého času ohodnotil Lukáš Grygar osmičkou, se dočkala bezplatného DLC. Nebo malé epizody zdarma. Říkejme tomu jak chceme, každopádně si už teď můžeme stáhnout kratičkou epizodku, která by měla trvat zhruba 20 minut a má se hrát celá najednou. Zejména proto, že neobsahuje možnost ukládání pozice nebo vůbec jakákoliv menu.

Tvůrce kouzelné To The Moon představuje projekt A Bird Story

Těžko říci, do jaké míry vlastně To The Moon byla hra, nebo spíše interaktivní příběh, který nejenom Lukáše velmi oslovil (viz recenze). Jisté je pouze to, že dumání a disputace nad tímto „problémem“ nemá ani zdaleka takové kouzlo jako příběh samotné hry, která vylétla z autorského počítače Kan Gaa a týmu Freebird Games. Schválně píšu „vylétla“, protože další hra od zmíněného vývojáře bude mít s létáním cosi společného. Nebo spíše s neletáním.

Nezávislý rozcestník – žralok je náš kamarád

Jen se na Rozcestníkovy šipky pořádně podívejte: žraloci, krev, harpuny, krev, dinosauři, voxely, vesmír, MMORPG, Mozilla, cestování časem, střílení, masakrování vetřelců, IGF a spousta tipů na nezávislé hraní. Pořád nic nevidíte? Pak si rozklikněte celý článek a podívejte se ještě blíž.

Indie hry za rok 2011, které nesmíte minout

Kdo v minulém roce sledoval nezávislou herní tvorbu, tomu musela nezávislá pětice v Best of 2011: Nejlepší indie (nezávislá) hra připadat jako pokus o vtip. Pochopitelně, že jsme vybírali z toho nejlepšího – zavděčit se tím všem je však nemožné. A tak jsem si řekl: „Zkusme to… zkusme se zavděčit všem, ať už jsou to nadšenci do nezávislých her nebo jen náhodní kolemjdoucí. Zrekapitulujme si celý rok 2011 a v článku vypíchněme všechny důležité indie tituly, které by naši čtenáři buď už měli znát, nebo by si je měli nově zahrát!" „Skvělej nápad, Marku,“ povídá Petr, „napíšeš to?“

Fight Club #62 s Michalem "cokoliWolf" Rybkou

Velmi vzácného „bojovníka“ jsme přivítali v 62. díle našeho Klubu rváčů. Kdo sledoval...
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Datum recenze:
17. ledna 2012
Recenze