Soul Calibur VI

Soul Calibur VI

Články

Geralt v Soulcaliburu aneb historie a příklady hostů v bojovkách

Představte si, že sledujete souboj korunního prince Noctise z Final Fantasy XV a drsného záporáka Negana ze série Walking Dead. Ne, nejedná se o divokou fan-fikci – tuto kuriózní situaci můžete zažít v zatím posledním, sedmém díle slavné série Tekken. Oba výše zmínění hrdinové zde vystupují jako hostující postavy (v originále „guest character“). A napříč historií počítačových her rozhodně nejsou ojedinělí.

Za řinčení stříbrného a ocelového meče dorazil Soulcalibur VI

Geralt by měl být v bojovce Soulcalibur VI jako doma. Její název připomíná slavný meč krále Artuše, který mu dala Paní jezera, a jakpak se jmenuje poslední díl zaklínačské ságy? No přece Paní jezera! Sapkowski to s Namco Bandai jistě celé dopředu naplánoval a vy si jejich společné dílo konečně můžete dopřát, protože datem vydání je dnešek.

Geralt z Rivie – cesta od příběhového RPG k bojovce

Že se letos opět setkáte s Geraltem, už pravděpodobně víte z Adamova článku. Rovněž víte, že k tomuto šťastnému shledání nedojde v dalším díle Zaklínače, ale docela nečekaně v bojovce Soul Calibur VI. Někoho taková zpráva asi vyděsí, ale po zhlédnutí Geralta v akci pochopíte, že je v opravdu dobrých rukou. Polských rukou. Nový vývojářský deníček vysvětluje, jaká úskalí skýtá převádění čistě příběhové postavy do čistě akční mlátičky.

Řady bojovníků v chystaném Soul Calibur VI rozšíří Geralt z Rivie

Nečekaná a nepravděpodobná, ale ve výsledku vlastně ne zase tolik překvapivá spolupráce mezi polským CD Projekt RED a japonským Bandai Namco přinese své ovoce ještě letos, při vydání bojovky Soul Calibur VI. Právě tam si totiž budete moct zahrát za Geralta, kterého byste běžně v bojových hrách hledali marně, ale podle videa níže se o zabijáka monster z Rivie rozhodně nemusíme bát.

Soul Calibur vrací úder šestým dílem - vyjde příští rok

Série Soul Calibur je tu s námi již od roku 1995, kdy se tedy její první díl jmenoval ještě Soul Edge. Ale každý další již nesl název Soul Calibur, a to včetně několika odboček od hlavní číslované série. Naposledy jsme s bojovníky této série měli tu čest před pěti lety na minulé generaci konzolí, z nichž někteří se vrátí v Soul Calibur VI někdy v příštím roce. Jak byste čekali, stejně jako v předchozích dílech bude nedílnou součástí hratelnosti využití zbraní.

Bleskovky

  • 13. 12. 2018 - Androidka 2B z NieR: Automata rozšíří řady bojovníků v Soulcalibur VI 18. prosince.

  • 30. 11. 2018 - Soul Calibur VI se během prvního týdne v kamenných obchodech prodalo přes 400 000 kopií.

  • 29. 8. 2018 - SoulCalibur VI možná bude poslední hrou v sérii, můžou za to dlouhodobě klesající prodeje.

  • 2. 7. 2018 - V Soul Calibur VI si opět můžete vytvořit vlastní postavu.

  • 1. 6. 2018 - Video: Maxi se vrací do sestavy bojovníků hry SoulCalibur VI.

  • 3. 5. 2018 - Video: Představení bojovnice Taki, která bude součástí Soul Calibur VI.