Sociable Soccer

Sociable Soccer

Články

Sociable Soccer vyběhl na zelený pažit předběžného přístupu

Věční fotbaloví konkurenti FIFA 18 a PES 2018 dostali nového soupeře – nízkorozpočtového, extrémně rychlého a snad alespoň stejně zábavného, jako jeho starší kolegové. I když, starší. Pokud Sociable Soccer, který právě vyšel na Steamu v předběžném přístupu, berete jako nástupce slavného Sensible Soccer, pak se jeho kořeny vlastně táhnou až do roku 1992. 25 let čekání na povedené pokračování? Ty cca 4 měsíce, které zbývají do vydání plné verze, se náhle nezdají jako tak dlouhá doba.

Jon Hare zrušil Kickstarter na Sociable Soccer, vývoj ale pokračuje

Jsou to tři týdny, kdy jsme psali o spuštěném Kickstarteru pro duchovního nástupce starého známého Sensible Soccer a teď je crowdfundigová kampaň pro Sociable Soccer zrušená. Cílem bylo vybrat 300 000 liber, ale to se moc nedařilo. Vývojáři byli někde kolem 32 000 liber, když Kickstarter zrušili. Vývoj hry ale naštěstí nekončí - Sociable Soccer vyjde, jen to bude pod hlavičkou nějakého, zatím neznámého vydavatele.

Fight Club #252 HD: Project Červ

V pořadí již 252. podcast Fight Club poctil svou návštěvou v našem studiu Jakub "Červ" Červinka, tedy člověk, který stál u vzniku herních časopisů u nás a dodnes se herní scéně věnuje, mimo jiné i v retro vidcastu Nekonečný Labúžo. Ale Jakub rozhodně nelpí na minulosti, takže ve Fight Clubu jen nevzpomínal - podívali jsme se, společně s ním, i na současné hity.

Tvůrce Sensible Soccer vybírá peníze na moderní verzi s názvem Sociable Soccer

Sensible Soccer je nejenom amigácká legenda a její tvůrce Jon Hare se už několikrát pokoušel oživit její slávu na PC a konzolích – neúspěšně, někdy dokonce naprosto tragickým způsobem. A nyní po fanoušcích Sensible Soccer chce, aby na průšvihy (nejenom) z let 2006 i 2007 zapomněli a podpořili na Kickstarteru kampaň, jejímž cílem je vybrat minimálně 300 tisíc na vývoj hry Sociable Soccer pro PC, PS4 a Xbox One, což je pouze jinak pojmenovaný duchovní nástupce Sensiblu. Že si nevymýšlím, potvrzují nejenom tvůrci, ale i první záběry ze hry.