Sociable Soccer vyběhl na zelený pažit předběžného přístupu
zdroj: Archiv
Novinky

Sociable Soccer vyběhl na zelený pažit předběžného přístupu

23. 10. 2017 11:51 | autor: Václav Pecháček |

Věční fotbaloví konkurenti FIFA 18 a PES 2018 dostali nového soupeře – nízkorozpočtového, extrémně rychlého a snad alespoň stejně zábavného, jako jeho starší kolegové. I když, starší. Pokud Sociable Soccer, který právě vyšel na Steamu v předběžném přístupu, berete jako nástupce slavného Sensible Soccer, pak se jeho kořeny vlastně táhnou až do roku 1992. 25 let čekání na povedené pokračování? Ty cca 4 měsíce, které zbývají do vydání plné verze, se náhle nezdají jako tak dlouhá doba.

Po neúspěšné kickstarterové kampani před dvěma lety to se hrou vypadalo bledě, ale týmu vedenému autorem původního titulu Jonem Harem se nakonec podařilo získat potřebné peníze z jiných zdrojů. A tak si teď můžete za 20 eur vyzkoušet čistou, simulací nezředěnou arkádu, kde míč i hráči sviští po hřišti jako vítr a vaší nejužitečnější schopností nebude ani tak taktické myšlení, jako spíš vypilované reflexy a cit pro hru.

Sociable Soccer v současnosti nabízí singleplayerové módy a také lokální multiplayer, přičemž online hraní je prozatím ve fázi testování. Zahrát si můžete za jeden z tisíce klubů či národních reprezentací, i když pochopitelně nemůžete čekat skutečné licence, a to ani u hráčů. Tím pádem se na hřiště vřítí nabušená jedenáctka pod vlajkou „Manchester Red“, kterou vede slavný kanonýr Ibrehimovic podporovaný tvůrcem hry jménem Meta.

zdroj: Archiv

Přijde mi, že tvůrci ve většině jmen pozměnili v podstatě jedinou samohlásku, což je trochu zvláštní – vsadil bych se, že kdyby někdo chtěl, klidně by tohle miniaturní zkomolení mohl právně napadnout. Ne nadarmo se ve starých Pro Evech česká reprezentace skládala z legend, jakými byli brankář Chemo, záložníci Netret a Popochski nebo smrtící forvard Baloum.

Inu, snad to nikdo řešit nebude, a snad se zbavíme i oněch překlepů díky komunitě, která může pomocí editoru všeho možného chybějící licence promptně doplnit. To si rázem hned víc užijete místní variantu FIFA Ultimate Team známou jako My Team, kde budete sbírat kartičky jednotlivých hráčů a stavět si z nich tým snů. Tenhle mód ovšem pochopitelně dorazí až po implementaci online multiplayeru.

Zároveň se během early accessu můžete těšit na pravidelné přídavky nových animací a dalších grafických zlepšováků nebo rafinovanější umělou inteligenci (prý ji potřebují hlavně gólmani). Jste znudění poněkud serióznějším přístupem k nejkrásnější hře světa, který preferují série od EA a Konami? Pak by Sociable Soccer mohl být přesně tím, co hledáte.

Nejnovější články