SimCity
Věková dostupnost

SimCity

Články

Vláda davu - co všechno dokáže rozlícená komunita?

Jaký dopad mají uživatelské recenze na rozhodování hráčů a úspěch her? Podle povyku, který se zvedl kolem změn hodnocení na Steamu, by se na první pohled zdálo, že obrovský. Statistiky Sergeje Galjonkina (Steam Spy) ukazují, že některým hrám byly odebrány desítky i stovky uživatelských hodnocení a propadly se až o 70 procent níže ve svém hodnocení, zatímco jiné tituly na změnách v podobných relacích vydělaly. Nesmíme ale zapomínat na kontext. (Článek původně vyšel ve 268. čísle magazínu LEVEL)

Kam se poděly všechny ty divné simulace od Maxisu?

Ačkoliv se v souvislosti se smrtí hlavního štábu studia Maxis v Emeryville ponejvíce plakalo nad někdejšími úspěchy týmu v podobě sérií SimCity a The Sims, snad ještě větší obětí byla ztráta prapůvodního záměru. Nápady, které stály za vznikem nejslavnější městské strategie byly totiž pouze vedlejším produktem snahy skloubit simulační kapacity počítačů se zábavností herního formátu. Svého času tak vzniklo několik bizarních SimCokoliv titulů, které sice při zpětném pohledu působí navýsost zvláštně, jejich případné vzkříšení pro dnešní systémy by však mohl oživit stagnující žánr budovatelských her. 

Vývojář ze zrušeného studia Maxis popisuje EA jako dobrého zaměstnavatele s mizernou flexibilitou

Koncem minulého týdne EA nečekaně uzavřela studio Maxis Emeryville, které mělo pod palcem například vývoj posledního dílu SimCity nebo Spore. Řada zaměstnanců v EA zůstává a nadále se budu věnovat péči o zavedenou značku. Aktuální dění však hezky odráží situaci posledních měsíců a navíc nabízí zajímavý pohled do zákulisí nejenom vývoje posledního dílu, ale především na práci v Maxisu a EA obecně.

Electronic Arts rozpustili hlavní studio Maxis, tvůrce SimCity

Velká rána zasáhla studio Maxis, respektive pobočku Maxis Emeryville. Ta stojí za posledním SimCity a je to de facto srdce souboru studií pod hlavičkou EA Maxis. Tedy bylo, protože Electronic Arts se rozhodli Emeryville, největší studio spadající pod EA Maxis, zavřít. Další práce na značkách SimCity a Sims, respektive další obsah do jejich posledních dílů, podle tiskové zprávy EA přechází na pobočky v Redwood Shores, Salt Lake City, Helsinkách a Melbourne.

Electronic Arts velebí finanční úspěch Dragon Age: Inquisition a digitální distribuce

Pokud si přečtete meziroční finanční zprávu Electronic Arts k třetímu kvartálu fiskálního roku 2015, bude vám jasné, že se sice finanční úspěch čekal, ale ne v takovéto míře. Společnosti se daří meziročně zvyšovat zisky a jedním z největších strůjců úspěchu je kromě expandující digitální distribuce finanční úspěch Dragon Age: Inquisition, jaký v EA nečekali. Kromě spousty čísel z oblasti finančnictví ale zpráva načrtla i další budoucnost, kupříkladu pravděpodobně letošní vydání nového dílu Need for Speed a vánoční vydání Star Wars: Battlefront, z níž bude asi hlavní trumf EA letos.

SimCity se konečně dočkalo offline módu

Nový update pro všemi milované SimCity je tu a spolu s ním i doposud prakticky...

Bleskovky

  • 5. 3. 2015 - EA zavírá studio Maxis Everyville (Spore, SimCity).

Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
64/100
Datum recenze:
12. března 2013
Recenze