Silence

Silence

Články

Vyzkoušejte demoverzi adventury Silence

Adventura od Daedalicu Silence se před nedávnem zbavila svého podtitulu Whispered World 2, což jí ale nijak neubírá na atraktivitě, o čemž se můžete přesvědčit v nové upoutávce. Ta zároveň poukazuje na fakt, že si těsně před vydáním hry, k němuž dojde zítra, můžete nový adventurní počin vyzkoušet v demu, které je ke stažení na Steamu.

Adventura Silence se zbavila podtitulu Whispered World a konečně se blíží svému vydání

Původně měla adventura Silence: Whispered World 2 z dílny spasitelů žánru, Daedalicu, vyjít v roce 2014. Pak se mluvilo o 2015 a teď to konečně vypadá, že se dalšího výletu do světa Silence dočkáme koncem roku. Hra už ale odhodila podtitul Whispered World 2 a místo něj přibrala kromě PC a Macu i další platformy – PS4 a Xbox One. Předvede se samozřejmě na Gamescomu, ale k tomu přidává i povedený trailer a nové obrázky pro ty, kteří se do Kolína nedostanou.

Adventura Silence - Whispered World vás láká do betatestu

Němečtí mistři adventurního žánru z Daedalic Entertainment lákají do uzavřené betaverze svého dalšího počinu – Silence, což je pokračování The Whispered World. Betaverze odstartuje 8. července a dostat se do ní lze přes tento webový formulář. Vybraní jedinci pak dostanou pozvánku, budou přizváni do diskuze o podobě hry a díků se jim dostane v podobě plné verze hry zdarma a k tomu také zmínky v titulcích hry.

Whispered World 2 vypadá jako klasická 2D adventura, ale nehraje se tak

Krásná adventura Silence: The Whispered World 2 vyjde vedle PC, Mac a Xbox One i pro PlayStation 4, jak dnes hlásá tisková zpráva. Krom toho se tvůrci na PS Blogu uvedli sympaticky tvrzením, že v adventurním žánru je pořád spousta prostoru pro inovace, aniž by se tím zároveň musely hry odstřihnout od svým kořenů. Právě o to se v Silence tvůrci pokouší a jdou na to od lesa.

Adventurní speciál #1 - přehled adventur z Gamescomu 2014

Halami kolínského výstaviště během letošního Gamescomu se krom jiných toulali i dva Petrové z Moravy – Ticháček a Linhart. Ne však bezcílně a bez důvodu, protože se po loňské pauze vydali na Gamescom, aby zde sesbírali co největší množství materiálu o připravovaných adventurách. Jejich mise byla úspěšná a v následujících týdnech či měsících na vás tedy čeká přibližně třináct podrobných reportáží o hrách a rozhovorů s vývojáři. Celý seriál odstartujeme video podcastem, kde „Pluto“ a „BigPeter“ shrnuli letmo své dojmy z výstavy i jednotlivých titulů.

Sledujte převod malby do herní podoby v adventuře The Whispered World 2

Také jste někdy přemýšleli, jak probíhá cesta od náčrtků, kreseb a maleb k finální podobě scény, jakou vidíte ve hře? Pokud ano, Daedalic nabízí jednoduchý příklad tohoto převodu v názorném videu z tvorby adventury Silence – The Whispered World 2.

Bleskovky

  • 22. 10. 2014 - Daedalic Entertainment oznámilo, že Silence: The Whispered World 2 vyjde začátkem příštího roku nejen na PC a Mac, ale také Xbox One.

Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
72/100
Datum recenze:
5. prosince 2016
Recenze