Second Life

Second Life

Články

Opuštěné virtuální světy připomínají pomíjivost online her

Přestože jsme se naučili vnímat online hry jako persistentní prostředí, i digitální světy podléhají společenský trendům a podléhají zubu času. Internetu nyní vládne móda navštěvování kdysi populárních onlineovek, dnes často opuštěných všemi krom nejvěrnějších a nejdivnějších fanoušků. Osud těchto světů z jedniček a nul však krom romantických duší chytá za srdce i herní archiváře.

NSA sledovala Xbox Live, World of Warcraft a mnoho dalších her

Nově odhalený a zveřejněný dokument americké NSA odhalil, že její agenti a také přidružené organizace jako je britská GCHQ aktivně sledovaly oblast online a MMO her stejně jako kanály „herní“ komunikace. Tuto informaci zveřejnil server Guardian z balíku informací poskytnutého Edwardem Snowdenem. Více než osmdesátistránkový dokument si můžete v celé kráse přečíst zde.

Tvůrci Second Life koupili digitální distribuci a platformu Desura

Pamatujete ještě na Second Life? Poslední dobou o něm nebylo moc slyšet, ale tenhle unikátní virtuální svět, ve kterém můžete do jisté míry žít druhý život, pořád funguje. A zřejmě se jeho tvůrcům ze studia Linden Lab daří docela slušně, protože koupili digitální distribuci Desura. Desura není nijak široce známá, ono se taky o úplně klasickou digitální distribuci nejedná. Částečně možná Linden Lab chtějí další hezký zdroj peněz z prodejů her, ale částečně v tom bude jeden společný zájem obou firem.

Druhý život v Second Life od nynějška i česky

Jestliže si o nějaké „klasické“ MMO hře typu World of Warcraft myslíte, že je tak skvělá, že ji ani nehrajete, avšak zcela žijete, pak jste pravděpodobně ještě neslyšeli o již nějakou tu dobu běžícím projektu s výstižným názvem Second Life.

Život podruhé a jinak v Second Life

Nestojí váš osobní život za nic? Upínáte se na hry? Doufejme, že ne, ale pokud si chcete zkusit simulaci virtuálního života a jméno "The Sims" vás přivádí k šílenství, možná bude tím pravým chystaná onlinovka od Linden Lab Second Life.

Tvořte a hrajte si v onlinovce Second Life

O on-linovce Second Life jsme na Tiscali již jednou psali.