Sanctum

Sanctum

Články

THQ Nordic opět nakupuje, tentokrát tvůrce Wreckfestu a Goat Simulatoru

Letošní rok se nese ve znamení častého skupování studií. Z řady vystupuje Microsoft, který koupil v období E3 balík nezávislých vývojářů a před pár dny k nim přidal Obsidian a inXile. Vydavatelství THQ Nordic také nelení. Letos vzalo pod svá křídla giganta Koch Media, následně HandyGames, a dnes se k nim přidává dvojice Bugbear Entertainment a Coffee Stain Studios.

Nezávislý rozcestník: Vietnam, paintball a jiní dinosauři

Když se podíváte na výčet tagů, zjistíte, že dneska to bude pořádná divočina. S dinosaury do Vietnamu, z Vietnamu za vetřelci, od vetřelců ke kyber-samurajům a možná přijde i Gordon Freeman s předvojem lehce obrněných tanků. Střílečky a strategie, dokonce i jeden neskutečný paintball.

Indie hry za rok 2011, které nesmíte minout

Kdo v minulém roce sledoval nezávislou herní tvorbu, tomu musela nezávislá pětice v Best of 2011: Nejlepší indie (nezávislá) hra připadat jako pokus o vtip. Pochopitelně, že jsme vybírali z toho nejlepšího – zavděčit se tím všem je však nemožné. A tak jsem si řekl: „Zkusme to… zkusme se zavděčit všem, ať už jsou to nadšenci do nezávislých her nebo jen náhodní kolemjdoucí. Zrekapitulujme si celý rok 2011 a v článku vypíchněme všechny důležité indie tituly, které by naši čtenáři buď už měli znát, nebo by si je měli nově zahrát!" „Skvělej nápad, Marku,“ povídá Petr, „napíšeš to?“

Sanctum 2 vyjde příští rok na PC i konzole

Hybridu tower defense strategie a first-person akce Sanctum sice Tomáš Jung udělil v recenzi po zásluze „jenom“ mírně nadprůměrné hodnocení, ale pokus to byl rozhodně zajímavý a slibný, zejména s ohledem na možná vylepšení v dalších dílech. Tomáš si to evidentně nemyslel sám, protože se hra dobře prodávala (prodalo se přes 300 tisíc kusů) a tvůrci z Coffee Strain Studios si tak mohli říct, že má cenu se pustit do vývoje dvojky.

IndieRoyale: královské slevy až na krev

Pohráváme-li si s myšlenkou, že by nás nezávislé tituly měly svým obsahem i formou spasit před velkými videohrami, pak je obchodní model nezávislých tvůrců nějaký divný: všechno je strašně levné, a aby toho nebylo málo, objevují se na internetu v pravidelných intervalech zvýhodněné balíčky několika her dohromady, kdy nás po rozpočítání přijde jeden kus na nula nula nic.

Nezávislý rozcestník – indie projekty zasluhující pozornost

Pozorný čtenář Games.cz si jistě povšiml, že ho tu čas od času šťouchne do oka nějaká ta zpráva z „nezávislého“ světa her. Ano, i já jsem toho názoru, že „nezávislý“ je dost vágní pojem pro tvůrce, kteří se pomocí „jednodušší“ formy a dobrých nápadů snaží kontrovat velkým firmám s AAA tituly. Naneštěstí je „indie“ natolik silnou nálepkou, na kterou se spousta lidí přilepí, stejně jako si ji leckterý tvůrce-vývojář na čelo rád nalepí. Zase to má tu výhodu, že když se o něčem řekne, že je to „indie“, tak znalým hráčům buď naskočí: „Nekecej! Další 2D plošinovka od Daisuke Amaji, tvůrce Cave Story?!“ anebo „Áha, takže tady mám hrát za kámen, co se furt jenom valí a boří hezky vypadající věci? A to je jako vono, jo?!“
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Datum recenze:
23. června 2011
Recenze