zavřít

Nezávislý rozcestník: Vietnam, paintball a jiní dinosauři

Windows PlayStation 3 Xbox 360 MAC

- Téma autor: Marek Král Komentáře: 0

Když se podíváte na výčet tagů, zjistíte, že dneska to bude pořádná divočina. S dinosaury do Vietnamu, z Vietnamu za vetřelci, od vetřelců ke kyber-samurajům a možná přijde i Gordon Freeman s předvojem lehce obrněných tanků. Střílečky a strategie, dokonce i jeden neskutečný paintball.

SANCTUM 2 | Coffee Stain Studios

Mezi hráči na Metacritic velmi oblíbená žánrovka, kombinující prvky akční střílečky a věžovky, se v letošním roce dočká pokračování jak na PC, tak XBLA a PSN. Sanctum 2, od tvůrců ze švédského Skövde, na vás zaútočí novými obrannými věžemi a lačnějšími nepřáteli, kteří půjdou jak po vás, tak po vašem obranném středu.

...

Na planetě LOEK III prosvištíte příběhem grafické novely buď sami nebo s třemi kámoši ve společné hře. Na dvojce se podílela i herní komunita, díky které se snad tvůrcům podařilo vychytat vše, na co by sami nepřišli. Hudbu skládal opět Gustaf Tivander, výtvarný režisér studia.

ALIENS: KILLING FLOOR | WPC, Marco, Whisky

Tvůrci dvou let vyvíjeného modu, který z Killing Floor díky vetřelcům, facehuggerům, královnám, i zvukům z kultovního filmu dělá skutečně strašidelnou věc, dostupnou i na Mac a Linux, letos v únoru narychlo spíchli opravný balíček, který řeší největší chyby modifikace. Jelikož už pracují na rozsáhlejší opravné verzi, vyzývají všechny fanoušky, kterým hra například padá nebo nějak jinak nefunguje, aby Whiskymu posílali killingfloor.log na jeho e-mailovou adresu. Log ze hry obvykle hledejte na: „...\Steam\steamapps\common\killingfloor\system“.

ALIEN ARENA | John Diamond

47letý veterán z Ameriky, který šéfuje COR Entertainment, nahodil začátkem února nejnovější edici k Alien Arena, s označením Mercury. Rychlost renderování ve hře zvyšuje o 300 procent, optimalizuje renderování částic, přidává HD lightmapy a jemný shadowmapping, nové efekty vody a skla, nové modely zbroje, opravuje problémy s ATI a jejich shadery, zbraně si teď přehodíte mnohem rychleji a další důležité změny. Pokud vyhlížíte nový Far Cry, užijte si už teď poctivé střílečkové retro, které vzdává hold sériím Quake a Unreal Tournament, nejlepším střílečkovým klasikám všech dob. Je zdarma a užijí si i Linuxáci.

...

PRIMAL CARNAGE | Lukewarm Media

Kritiky na Metacritic nedoceněná a hráči oblíbená akce, která proti sobě staví humanoidy a dinosaury. Přídavek Get To The Chopper, který v březnu opustil betu, a pěkně a neplánovaně tak navazuje na úvod minulého Rozcestníku, je přesně to, co si myslíte. Coby žoldáci se snažíte chytnout vrtulník a rychle odtamtud vypadnout, zatímco vám dinosauři cvakají za prdelí.

...

Get To The Chopper předkládá: čtyři herní mapy (pokud jste fanoušci, pak už minimálně jednu, The Falls, znáte), Spinosaura coby novou potvoru určenou přímo do téhle hry a Tyranosaura Rexe se zjizvenou kůží coby oslavou hotové edice Get To The Chopper. Pokud vás dinosauři berou, nezapomeňte na aktuální obnovenou premiéru Jurského parku.

E.Ψ.Ǝ: DIVINE CYBERMANCY | Streum On Studio

Francouzští milovníci cyberpunku dělají pro změnu na svém freewarovém přídavku Blood Games. Ve čtyřech nových mapách si s hráči budete poměřovat svá ega jak ve společné hře, tak proti sobě. Krvavé hry představí Battle Royale, zápas na život a na smrt, v kterém nafasujete pokaždé náhodné zbraně a jdete do sebe. Čím více mrtvol po vás bude, tím více bodů na konci hry budete mít.

Pokud přežijete jako poslední, pochopitelně získáte bodový bonus. Team Artifact bude takzvaný Capture the Bomb, tedy Capture the Flag s twistem: donést bombu do nepřátelské post-cyber-apokalyptické základny. Datum vydání tvůrci zatím neohlásili, sledujte proto oficiální stránky.

EMPIRES | Empires Devs

Poslední patch z konce března odstraňuje chyby, zkrášluje herní prostředí a odlaďuje mapu. Modifikace Half-Life 2, která je zaměřená na multiplayer, staví stejně jako Natural Selection 2 na křížení žánrů střílečky z prvního a strategie z ptačího pohledu.

Boj o rafinérie mezi The Northern Faction, padlým národem Jekotia a říšským Brenodi Empire se táhne už od roku 2007, kdy modifikace tu a tam sebere nějaké to ocenění. Proč? Protože: stavba obranných zdí, bojové oddíly, džípy, obrněné transportéry, lehké tanky, těžké tanky, samohybná děla a mnoho dalšího hekticky běhá a jezdí po mapě a snaží se vůbec přežít. Snad se brzy dočkáme i vzdušných sil.

SPHERICAL NIGHTMARES | WizardExt

Modifikace pro Half-Life 2: Episode Two je po pěti letech venku, vyšla koncem února. Ve hře pro jednoho se vžijete do Gordona Freemana, abyste se ocitli sice ve známém světě, ale na neznámém místě...

...

VIETCRY | Delta_of_death

Pro Crysis modifikaci, která se chlubí Vietnamem roku 1961, povedeným německým dabingem a žádným nano-oblekem, vyšel v březnu takzvaný Steam Fix opravující potíže při instalaci modifikace na Steam verzi Crysis. Pokud patříte mezi ty nešťastné, pak si stáhněte Vietcry.zip, rozbalte do: „...\Steam\steamapps\common\Crysis\Mods“ a Vietcry spusťte přes 32bitový application.bat z adresáře Mod.

...

Ještě se ujistěte, že nespouštíte přes 64bitovou aplikaci, Steam totiž nepodporuje Crysis v 64 bitech, a že máte Crysis aktualizovaný na verzi 1.2. A pak už si konečně užijte akční podívanou z oblasti Jihočínského moře, jehož atmosféru vám může rozbíjet akorát zdařilé německé namluvení. Ale tak nemůžete mít všechno zadarmo. Boží hudba je od Hot Fiction.

PORTER ROBINSON - SPITFIRE (CAPTURE THE CAN) | Saman Keshavarz

Podívejte se, jak má vypadat pořádný paintball se vším, co patří k on-linovým střílečkám.

SEED (2012) SHORT FILM | Tyson Wade Johnston

Stopáž necelých 14 minut, přiznaná inspirace sci-fi snímky z 60. a 70. let, minimální rozpočet a atmosféra planety Gaia roku 2071, že se dá snad i krájet. Pokud vás bavil MOON Duncana Jonese, pak budete jako doma.

Jaké tipy máte vy? Nedávno zakoupené indie hry, které byste chtěli doporučit, nebo naopak tituly, od kterých byste rádi čtenáře odradili, nově objevené stránky zapadlých nezávislých tvůrců, tipy na videoherně-filmový / hudební / divadelní / prostě umělecký under/over-ground, cokoliv. Nebojte se napsat do diskuze. Prozraďte rovněž, jakou hru budete v nejbližší době hrát a na jakou další se těšíte.

Tagy: Indie Vietnam masakr strategie sci-fi kyberpunk steam FPS střílečka tower defense realtime Vetřelec Nezávislý rozcestník

Zdroje: Coffee Stain Studios,IndieGames,Indie Statik,Mod DB,Vimeo,Indie DB,Primal Carnage,Crydev.net,AKF : A L I E N S : Killing Floor,Alien Arena,Confessions of a serial game designer,Streum On Studio,Empires,Spherical Nightmares

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.