Rust

Rust

Články

Rust opouští early access s přepracovanou grafikou a žábou na gumovce

Trvalo to nějaké 4 roky a pár měsíců navrch, aby se onlinový survival Rust dostal z early accessu do stavu plné hry. I když v podstatě mohl nadále setrvat pod nálepkou předběžného přístupu, protože práce na něm je snad ještě víc než na kostele. Ale takhle to tvůrci zkrátka chtějí, aby si mohli účtovat 35 dolarů namísto dosavadních 20. Ale nemůžeme jim to mít za zlé, když Rust za tu dobu tak dozrál.

Plná verze Rustu vyjde už v únoru, hra však rozhodně není hotová

Multiplayerový survival Rust od svého prvního spuštění v prosinci 2013 vesele vesloval vodami early accessu, přidával novinky a těšil svou věrnou, byť trochu psychopatickou komunitu, jejíž zástupci nejradši ze všeho běhají po kraji nahatí a mlátí cizince do hlavy obrovským šutrem. 8. února však dojde v velké změně - plnému vydání. I když jak vysvětluje autor Garry Newman, zas tak velká změna to nakonec nebude, protože vývoj bude normálně pokračovat dál.

Tvůrce Rust přišel refundacemi o 4 miliony dolarů, ale nevadí mu to

Garry Newman, zakladatel studia Facepunch Studios a tvůrce Garry’s modu, je známý svou otevřeností ve smyslu finanční situace svojí firmy. Již dříve se zaobíral systémem refundací Steamu, kdy během jednoho měsíce požadovalo téměř 10 % zákazníků navrácení peněz z koupě jeho online survivalu Rust. Nyní se však pochlubil celkovými čísly refundací, která vůbec nejsou malá, ale Newman v tom i tak vidí přínos.

Trestající ruka v Rustu zabanovala přes čtyři tisíce hráčů

Na cheatery se nesmí mírně, s cheatery je třeba nekompromisně a nemilosrdně zatočit. Myslí si to i Facepunch Studios, kteří stojí za úspěšnou a stále vyvíjenou survival záležitostí Rust. Dle očitých svědků byla sužována cheatery více než by bylo zdrávo, a výsledkem toho je radikální opatření.

Nový update vyhodil z Rust zombíky a přidal medvědy

Populární survival hra Rust, která se v žebříčku nejprodávanějších her na Steamu už docela dlouho předhání s DayZ o první místo, dostala nový update. Upravuje a mění toho docela hodně, ale v první řadě odstraňuje zombíky. Ano, jsou pryč. Tvůrci sami přiznávají, že čím déle by s jejich odstraněním čekali, tím víc stížností by dostali, tak je prostě vyhodili hned a mají pokoj.

Multiplayerový survival Rust od autora Garry's Mod jde na dračku

Multiplayerových survival her na způsob DayZ je po úspěchu původního modu k dispozici celá řada – od nevábných kopií až po hry, které se možná kdysi DayZ inspirovaly, ale dále už šly vlastní cestou. Rust spadá do druhé jmenované škatule a jakkoli byla hra nezřídka k DayZ přirovnávána, jde si od spuštění early access verze vlastní cestou. A kráčí po ní s hlavou vztyčenou i s pořádně vypnutým hrudníkem. Možná si k tomu i píská a má dobrý důvod. Jak v rozhovoru pro Games Industry prozradil šéf studia Facepunch Garry Newman, rozpracovaná verze Rust jde pořádně na dračku. Za první měsíc od zahájení "prodeje" hra vydělala (ne utržila, jde o čistý zisk) 40 % toho, co vydělal Garry’s Mod za devět let.
Hodnocení Metacritic:
69/100