Rust

Rust

Články

Rust opouští early access s přepracovanou grafikou a žábou na gumovce

Trvalo to nějaké 4 roky a pár měsíců navrch, aby se onlinový survival Rust dostal z early accessu do stavu plné hry. I když v podstatě mohl nadále setrvat pod nálepkou předběžného přístupu, protože práce na něm je snad ještě víc než na kostele. Ale takhle to tvůrci zkrátka chtějí, aby si mohli účtovat 35 dolarů namísto dosavadních 20. Ale nemůžeme jim to mít za zlé, když Rust za tu dobu tak dozrál.

Plná verze Rustu vyjde už v únoru, hra však rozhodně není hotová

Multiplayerový survival Rust od svého prvního spuštění v prosinci 2013 vesele vesloval vodami early accessu, přidával novinky a těšil svou věrnou, byť trochu psychopatickou komunitu, jejíž zástupci nejradši ze všeho běhají po kraji nahatí a mlátí cizince do hlavy obrovským šutrem. 8. února však dojde v velké změně - plnému vydání. I když jak vysvětluje autor Garry Newman, zas tak velká změna to nakonec nebude, protože vývoj bude normálně pokračovat dál.

Tvůrce Rust přišel refundacemi o 4 miliony dolarů, ale nevadí mu to

Garry Newman, zakladatel studia Facepunch Studios a tvůrce Garry’s modu, je známý svou otevřeností ve smyslu finanční situace svojí firmy. Již dříve se zaobíral systémem refundací Steamu, kdy během jednoho měsíce požadovalo téměř 10 % zákazníků navrácení peněz z koupě jeho online survivalu Rust. Nyní se však pochlubil celkovými čísly refundací, která vůbec nejsou malá, ale Newman v tom i tak vidí přínos.

Trestající ruka v Rustu zabanovala přes čtyři tisíce hráčů

Na cheatery se nesmí mírně, s cheatery je třeba nekompromisně a nemilosrdně zatočit. Myslí si to i Facepunch Studios, kteří stojí za úspěšnou a stále vyvíjenou survival záležitostí Rust. Dle očitých svědků byla sužována cheatery více než by bylo zdrávo, a výsledkem toho je radikální opatření.

Bleskovky

  • 10. 1. 14:55 - Rust prodal už přes 12 milionů kusů

  • 3. 3. 2021 - Survival Rust vyjde po víc než sedmi letech na konzolích

  • 11. 1. 2021 - Stále populární Rust brzy vyjde na konzolích

Hodnocení Metacritic:
69/100