Resogun

Resogun

Články

Arkádovky nemají budoucnost. Tedy alespoň ne v kancelářích Housemarque, kde vznikl Resogun

Finské studio Housemarque nás více jak 20 let zásobilo originálními tituly, z nichž ty nejlepší hledaly inspiraci u osmdesátkových arkádovek Eugena Jarvise. Vývojáři si letos splnili svůj největší dětský sen, když s touto legendou přímo spolupracovali na neonové twin-stick střílečce Nex Machina. Bohužel se ukázalo, že pozitivní hodnocení jejich her ještě neznačí prodejní úspěchy, a dalších barevných arkádovek se od Housemarque určitě nedočkáme.

Resogun se z PS4 přesouvá na PS3 a PS Vita

Resogun (recenze) následuje příklad jiných her, které vyšly exkluzivně pro jednu z next-gen konzolí, a míří na jiné platformy. Frenetická střílečka totiž za nedlouho vyjde i pro PlayStation 3 a PlayStation Vita. Vývojáři se přitom dušují, že hra by neměla být nijak výrazně osekaná a měli bychom se dočkat prakticky stejné hratelnosti, jakou nabídla původní verze pro PS4.

Datadisk Heroes přidá do Resogun dva nové módy a svět

PS4 střílečka Resogun dostala v naší recenzi krásnou osmičku a ukázala, že i v době next-genu může letitý model hratelnosti fungovat. Poletování s raketkou a likvidování všeho okolo se jen tak neomrzí a všichni majitelé hry si zřejmě velmi rádi koupí datadisk Heroes, který původní hru výrazně vylepšuje a rozšiřuje.

Bleskovky

  • 19. 5. 2014 - Druhý PS4 projekt vývojářů z Housemarque (Resogun) bude jejich doposud největším titulem.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
84/100
Datum recenze:
22. prosince 2013
Recenze