Resident Evil 3
Věková dostupnost

Resident Evil 3

Články

T-Virus, Plaga a další nákazy v sérii Resident Evil

Populární herní série Resident Evil se nedávno dočkala remaku legendárního třetího dílu a i dnes má nespočet fanoušků, přestože se nové hry přesunuly blíže akčnímu žánru, než tomu bylo dřív. Co ale pořád zůstává, jsou děsiví nepřátelé a nespočet nebezpečných mikroorganismů. Téměř každý díl rozsáhlé zombie ságy přinesl nový druh epidemie měnící lidi na zombie mutanty a různorodé typy B.O.W. (biologicko-organických zbraní). A právě tomu se bude věnovat dnešní článek.

GamesPlay – hrajeme remake Resident Evil 3

Vylidněné ulice venku se momentálně dost podobají vyobrazením postapokalypsy tak, jak ji známe z popkultury, ale to neznamená, že si je raději neužijeme jen virtuálně. Remake Resident Evil 3 vyšel už minulý týden spolu s naší recenzí, na GamesPlay jste si ale skrz koronavirová omezení museli chvíli počkat. Bětka se Šárkou se tak dnes spolu s Jill Valentine vydají do ulic sice vylidněného, ale zazombíkovaného Raccoon City, kde mají nevyřízené účty s jistou Nemesis.

Sledujte Fight Club #471 o ovladači PlayStationu 5, remacích a hudbě

Zatímco Microsoft už se pochlubil vzhledem své nadcházející věžovité krabice, které říká Xbox Series X, Sony se ještě neodhodlala ukázat nám skutečnou podobu PlayStationu 5. Musíme tak nadále doufat, že bude značně odlišná od extravagantního dev kitu, který tu a tam pronikne na internet. Zato nám Japonci představili herní ovladač DualSense, o kterém bude řeč v dnešním Fight Clubu.

Spekulace: Resident Evil 8 ponese podtitul Village, vrátí se v něm Chris Redfield

Neuběhl ani den a máme tu další šeptandu o populární hororové sérii, tentokrát od fanouškovského webu Biohazard Cast, kterému informace poslal anonymní zdroj mailem. Korespondují s těmi včerejšími, a dokonce jsou doplněné o obrázek, v němž Capcom potenciálně předvádí celkem chytrou hru s logem nadcházejícího Resident Evil 8. Tedy pardon, VIII. Village? Na oficiální formát názvu si budete muset ještě počkat.

Bleskovky

  • 3. 8. 2020 - Monster Hunter World se stále prodává jak rohlíky, daří se i Resident Evilu 3

  • 25. 5. 2020 - Nejděsivějším modem se stává Shrek coby Nemesis z Resident Evil 3

  • 29. 4. 2020 - Na Kickstarter zamířila deskovka na motivy Resident Evil 3.

  • 26. 3. 2020 - Je vám jeden Nemesis v remaku Resident Evil 3 málo? Modem v něj můžete proměnit každého zombíka!

  • 26. 2. 2020 - Chystaný remake Resident Evil 3 se v blízké době dočká hratelného dema.

  • 23. 1. 2020 - Ve sběratelské edici remaku Resident Evil 3 najdete kromě jiného figurku Jill Valentine.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
79/100
Hodnocení čtenářů:
70/100
Datum recenze:
30. března 2020
Recenze