Máte námět či připomínku? Napište nám
Realpolitiks

Realpolitiks

Články

První DLC přidá do Realpolitiks krizi na Korejském poloostrově

Nepříliš povedená strategie Realpolitiks dostala nový update a brzy přijde i první DLC, a hra se tak pokusí o reparát svého neslavného uvedení na trh. DLC s názvem New Power vyjde 15. března, ale nový update, přidávající například Outsourcing, je ve hře už teď.

Nový update pro Realpolitiks umožní návrat rakouskouherské monarchie

Polští vývojáři z Jujubee pokračují ve vytváření obsahu pro svou moderní grand strategii Realpolitiks a protože jsou to Poláci, jejich nejnovější update se zaměřuje na východní Evropu a konkrétně Polsko, Českou republiku, Rakousko, Slovensko a Maďarsko. Pro majitele hry je k dispozici samozřejmě zdarma a obsahově zaujme logicky především hráče z těchto zemí, protože pracuje s několika více či méně šílenými nápady, co by se asi tak mohlo stát.

V demoverzi strategie Realpolitiks si zahrajete za expanzivní Rusko nebo opatrné Německo

Taky už se nemůžete dočkat třetí světové války? Zdá se vám o světových metropolích mizících v oblacích radioaktivního prachu? Těšíte se na zlomenou postapokalyptickou společnost, která povstane ze zpopelněných zbytků starého řádu? V tom případě si zapamatujte datum 9. února, kdy na Steamu vychází demo Realpolitiks, polské grand strategy ze současnosti, respektive blízké budoucnosti. 

Fight Club #309: Switchujeme

Nintendo v pátek 13. ledna představilo blíže svou chystanou konzoli Switch. Hlavní téma dalšího dílu podcastu Fight Club tak bylo jasné. Každý z nás má na potenciál a vlastnosti nového stroje své názory, které jsme během vysílání konfrontovali. Kdo konkrétně? Moderoval Lukáš, k němuž se přidali Martin, Adam a Vašek.

Strategie Realpolitiks vychází v únoru a ukazuje nové záběry včetně nukleární války

Polská strategie Realpolitiks je velice ambiciózní projekt. Můžete v ní ovládat kterýkoli stát na světě, mít nad ním absolutní kontrolu a provést ho myriádou reálných i fiktivních scénářů. Budete svědky rozpínání Islámského státu, tahanic o ostrůvky na Dálném východě, ale taky třetí světové války nebo kolonizace sluneční soustavy. Nakolik bude výsledný mix držet pohromadě, to se dozvíte 16. února, kdy hra vyjde. Autoři si pro vás mezitím připravili nové obrázky a trailer.

Strategie Realpolitiks simuluje rozpad EU, Islámský stát i kolonizaci vesmíru

Když přijde na téma velkolepé strategické simulace, vždycky je snazší vybrat si buď minulost, u níž přesně víte, co se ve skutečnosti stalo, nebo budoucnost, kde si všechny reálie můžete v duchu sci-fi bez problémů vymyslet. Zobrazit současnost se vší komplexností, soupeřícími pohledy na svět a nejistotou, co se vlastně stane zítra, nemluvě za deset let… Pokusit se o něco takového chce určitou porci kuráže, zvlášť v případě, když jste malé polské studio. Ale ve studiu Jujubee zjevně mají pro strach uděláno, jak dokazuje jejich chystaná strategie Realpolitiks.
Hodnocení
GAMES.cz
4/10
Hodnocení Metacritic:
52/100
Datum recenze:
17. května 2017
Recenze