Quake

Quake

Články

Enginy a klonování her: Jak jsme jednu dobu pořád stříleli Němce

Kdo by si občas neposteskl, že hry jsou, jak se říká, na jedno brdo. Že obsahují podobné nápady, herní prvky i ekonomické mechanismy, a že se tedy i podobně hrají. Je to zakořeněný předsudek, nebo fakt? V minulosti takové každopádně byly, vlastně se navzájem podobaly ještě víc kvůli sdíleným enginům, které si tvůrci oblíbili v devadesátých letech. Každá doba však naštěstí plodí i špetku originality.

Šéf studia id Software Tim Willits po téměř čtvrt století končí

Je zvláštní si uvědomit, že doba trvání celého mého života je jen o jeden rok delší než kariéra Tima Willitse ve studiu id Software. Level designér, šéf studia a bývalý spolumajitel studia se rozhodl, že po 24 letech na jednom místě je načase se posunout. Letošní QuakeCon bude jeho posledním. Tedy alespoň v roli zaměstnance firmy.

Modifikace Quake 1.5 modernizuje legendu po stránce hratelnosti

Pokud se vám nechce čekat na nový Doom Eternal nebo Rage 2, případně pokud vám tyto moderní střílečky vůbec nic neříkají, vždy se můžete vrátit k osvědčeným klasikám z devadesátých let. A někdy si tyto průkopníky žánru dokonce i trochu vylepšit. Původní Quake se s modem Quake 1.5 stává o něco plnější hrou, která si ale stále zachovává známou tvář.

GOG rozjíždí svou největší slevovou akci. Za nákup nabízí zdarma Rebel Galaxy

Objetí z konce prvního Mirror’s Edge si pamatuju dodnes. Nedostatků i skvělých momentů měla hra svého času víc než dost, ale podobné detaily jí pomohly překonat různé chyby a zapsat se do historie jako originální a víceméně povedený pokus o parkour z pohledu první osoby. Jen škoda, že slibně vymyšlený koncept neposunul kupředu ani loňský Catalyst. I přes stáří první a konzervativnost druhé hry bych nad jedničkou stejně hůl nelámal. A jako jednu z aktuálně zlevněných her na GOGu bych vám ji bez mrknutí oka doporučil.

Bleskovky

  • 13. 8. 2021 - Známe program QuakeConu 2021. Legendární Quake patrně dostane remaster

  • 23. 6. 2021 - Oslavte 25. narozeniny série Quake na ikonické mapě v Quake Champions

  • 17. 9. 2020 - Soundtrack prvního dílu série Quake teď můžete mít na vinylu

  • 19. 5. 2016 - Nepotvrzeno: Nabídka prácovních míst v id Software napovídá, že je v plánu vývoj rebootu hry Quake.

REMAKE

Quake Remastered
8/10
Quake Remastered
Akční
PlayStation 4, PC, Xbox One, PS4 Pro, Switch, Xbox One X, PlayStation 5, Xbox Series
19. srpen 2021
Hodnocení Metacritic:
94/100