zavřít

Zajímavá modifikace překope Civilizaci V do blizzardích barev

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Blizzard se k vývoji jiné než real-time strategie nemá a jedním z vládců tahovek je stejně Civilizace. Fanoušci této série si proto řekli, proč nespojit příjemné s užitečným a nenacpat do Civilizace blizzardí hrdiny a technologie skrze modifikaci. Jak řekli, tak udělali a ke stažení je tedy mod Blizzard AllStars Collection, díky němuž si předěláte Civilization V do podstatně jiné podoby. Takové, která potěší fanoušky StarCraft, WarCraft a Diabla.

Pomocí Blizzard AllStars se do známé tahové strategie dostanou frakce, hrdinové, rasy, technologie, jednotky i budovy z her od Blizzardu. Mod zatím nefunguje na Mac verzi páté Civilizace, nelze ho hrát v multiplayeru a vyžaduje datadisk Gods & Kings. Podpora datadisku Brave New World má ovšem přijít brzy a samozřejmě se můžou změnit i ostatní věci, protože mod ke zatím v notně rozpracované verzi.

Není to totiž jen obyčejný reskin stávajících věcí, do hry dokonce přidává manu pro kouzla a schopnosti, nebo různé hodnoty maximálního života. Svou pozornost můžete rozdělit mezi sedm frakcí: Terrani, Zergové, Protossové, Lidé, Elfové, Orkové a Nemrtví. Každá frakce má své vlastní technologie, jednotky, budovy a vylepšení a za každou je tak potřeba hrát trochu jinak.

Jestli vám sedm frakcí přijde málo, tak vás jistě potěší počet ras, kterých je rovnou šestnáct, přičemž každá má 3 hrdiny. Jednotky jsou plnohodnotné 3D modely, zatím ovšem bez animací. Pěkné ale je, že jednotky se mohou měnit, z čehož logicky těží napříkald Siege Tank, který může fungovat jak v klasickém módu jako běžný tank, tak se může přepnout do známého Siege módu. Nechybí samozřejmě ani talenty, artefakty, schopnosti, aury a všemožné podobné věci známé z blizzardích her.

Úlohu klasických otloukánků a počáteční hrozby, kterou v klasické Civilizaci zastávají barbaři, tady budou mít creepové - různí démoni, draci, zlobři a jiné známé firmy. Vyhrát můžete zatím jen skrze Domination, ale když postavíte Hyperion Project (nahrazuje vesmírnou loď), nebo Overmind Project (nahrazuje Utopii), budete to mít mnohem jednodušší. Popravdě se mi do toho v takovém rozpracovaném stavu zatím nechce, ale rád si Civilizaci zase po delší době nainstaluju až vyjde plná verze.

Doufejme, že do té doby nezasáhnou právníci Activisionu. To se už jednou stalo u známého "modu" World of StarCraft. Naštěstí se pak ale všechno vysvětlilo a mod se znovuobjevil jak StarCraft Universe s podporou Blizzardu a uspěl na Kickstarteru. Blizzard AllStars V4 snad nebude mít tak divoký osud. Modifikaci najdete na Steam Workshopu, včetně instrukcí jak na instalaci.

Tagy: strategie historická tahová modifikace

Zdroje: Steam

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.