Civilization V: Gods & Kings
Věková dostupnost

Civilization V: Gods & Kings

Články

Zajímavá modifikace překope Civilizaci V do blizzardích barev

Blizzard se k vývoji jiné než real-time strategie nemá a jedním z vládců tahovek je stejně Civilizace. Fanoušci této série si proto řekli, proč nespojit příjemné s užitečným a nenacpat do Civilizace blizzardí hrdiny a technologie skrze modifikaci. Jak řekli, tak udělali a ke stažení je tedy mod Blizzard AllStars Collection, díky němuž si předěláte Civilization V do podstatně jiné podoby. Takové, která potěší fanoušky StarCraft, WarCraft a Diabla.

Kompletní edice shrne za necelou tisícovku všechen obsah Civilization V

Po necelých čtyřech letech ukončí v pátek 7. února (platí pro digitální verzi, krabicovka vyjde později) svoji aktivní kariéru pátá Civilizace. Za necelou tisícovku se o to postará Civilization V: Complete Edition, neboli bambiliontá „speciální“ edice Civ V, která nad svými předchůdkyněmi hodlá vyniknout kompilací veškerého doposud vydaného Civ V obsahu. Jeho výčet najdete v článku, ale ještě předtím je mou povinností vám sdělit, že základy kompletní edice mají vedle samotné základní hry tvořit datadisky Gods & Kings a Brave New World, ale též staro-nový scénář Conquest of the New World Deluxe. Základ je tedy jasný, pojďme na detaily.

Návody, češtiny a wallpapery z ABCgames

Z materiálů, které za poslední doby přibyly v databázi ABCgames je tentokrát třeba vypíchnout návody na Stranglehold, Risen 2 (dokončení) nebo Zaklínač 2 (další část). K tomu si přidejte češtiny na Civ V: Gods & Kings nebo Gabriel Knight 1, tradiční várku trainerů i wallpaperů a máte hned o důvod více se mrknout na kompletní rozpis nového matroše do článku, nebo přímo na webu ABCgames.

Panuj a expanduj ve vývojářském deníku Civ V: Gods & Kings

Musím říct, že jak mě pátá Civilizace zklamala a po čase jsem ji odložil, tak mě s...

Staronoví vůdci na záběrech z datadisku Civ V: Gods & Kings

Smejkiho dojmy z rozpracované verze datadisku Gods & Kings pro Civilization V byly mírně...

Civilization V: Gods & Kings - "pobožné" první dojmy

Před více než rokem a půl vydaná pátá Civilizace se s tradicemi nijak zvlášť nemazlila. Přinesla příjemné osvěžení v soubojové složce a konečně se dala nazvat user friendly softwarem. Cestou za blahem mainstreamového publika však nabrala i pár zatuchlých vandráků v podobě na kost osekaných mechanismů, nefungující diplomacie, zmatené AI, diskutabilní optimalizace a DLC politiky – naštěstí, aniž by zanevřela na modding, což z DLC pro Civ V dělá příjemný a profesionálně provedený bonusový obsah.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
2. července 2012
Recenze