Phoenix Point

Phoenix Point

Články

Na scénu se plíží duchovní nástupce X-COMu Phoenix Point

Taktické tahovky máme v redakci hodně rádi, takže nás velkorysý příděl odkladů v případě Phoenix Pointu od autora původního X-COMu Juliana Gollopa moc nepotěšil. Nakonec jsme se ale dočkali. Dnes konečně přichází čas, kdy můžete emzáckou invazi vypráskat ze sluneční soustavy a užít si spoustu taktizování s krytím, procenty a vším ostatním, co patří do zlatého fondu žánru.

Seznam exkluzivních her na Epic Games Store

Snad jednou týdně se objeví zpráva o úplně nové, případně již dříve oznámené hře, která se na určitou či neurčitou dobu stane exkluzivitou Epic Games Storu. Lidský mozek není schopný si všechna ta oznámení pamatovat, proto jsme se rozhodli shromáždit všechny takové hry na jednom místě. Počítadlo se prozatím zastavilo na 101.

XCOMu podobný Phoenix Point své vydání připomíná trailerem

Taktická tahová akce Phoenix Point od tvůrce původního X-COMu Juliana Gollopa ještě ani nestihla vyjít, a už si prošla mnohým. Po úspěšně zafinancované kampani na Figu přišlo oznámení exkluzivity na Epic Games Store a také několik odkladů. Hra kupodivu nakonec stíhá vyjít ještě letos a před Vánoci, tvůrci ale podle všeho budou finální produkt ladit až do poslední chvíle. A nejspíš i po vydání.

Nástupce X-COMu Phoenix Point se dočkal dalšího odkladu

Kampaň na Figu odhadovala datum vydání Phoenix Pointu na první polovinu roku 2017, máme tu červenec roku 2019 a taktická akce pořád nikde. Nedávno stanovené konkrétní datum 3. září podle posledního vzkazu pro přispěvatele taky nestihne. Studio tvrdí, že vývoj jde dobře – ale ne tak rychle, jak původně čekali.

Válka proti emzákům ve Phoenix Pointu propukne začátkem září

Konečně! Snapshot Games alias „to studio, které má Joseph Gollop“ oznámili, že jejich verze XCOMu od tvůrce původních Xcomů Phoenix Point vyjde 3. září tohoto roku na PC a Xbox One. Společně s tím přidali i trailer, který tentokrát neukazuje nic z hratelnosti, ale spíš atmosféru a princip hry.

Epic prý za exkluzivitu Phoenix Pointu zaplatil přes 2 miliony dolarů

Když strategie Phoenix Point od Juliana Gollopa, tvůrce původního X-Comu, oznámila, že vyjde exkluzivně na Epic Games Store, mnoho lidí z toho nebylo zrovna nadšených – mezi nimi i crowdfundingoví přispěvatelé, kteří se cítili podvedení. V komunitě to vytvořilo dost špatnou náladu, s čímž ovšem studio při podepisování smlouvy s Epicem muselo počítat. Proč to tedy udělalo? Odpovědí je dost možná velká hromada peněz – podle nového zdroje více než 2 miliony dolarů.

Bleskovky

  • 19. 12. 2019 - Taktická akce Phoenix Point se po menších problémech konečně dostala do předplatného Xbox Game Pass.

  • 7. 2. 2019 - Tahová strategie Phoenix Point posouvá datum vydání na září.

  • 16. 6. 2018 - Hororová strategie Phoenix Point dorazí v příštím roce i na Xbox One.

  • 10. 6. 2018 - Od června nabídne Xbox Game Pass novou funkci FastStart (pro vybrané tituly), díky které můžete začít hrát hru ještě před jejím kompletním stažením. Ashen, Warhammer Vermintide 2 a Phoenix Pointbudou k dispozici v této službě hned v den vydání. Již dnes t

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
74/100
Datum recenze:
10. prosince 2019
Recenze