Orwell

Orwell

Články

Lži, nebo alternativní fakta? V druhé sezóně totalitní simulace Orwell budete produkovat falešné zprávy

Koho by nebavilo špehovat lidi, potajmu vnikat do jejich soukromí a následně je udávat policii? Lepší džob na světě nenajdete! Možná i proto se simulaci Orwell zadařilo jak komerčně, tak kriticky – v naší recenzi si odnesla dokonce devítku. Osmotic Studios se tak uvolnily ruce k přípravě pokračování, které nakonec dostane formu druhé sezóny pod názvem Ignorance is Strength. Pod tímhle heslem z románu 1984 se skrývá průzkum jednoho z nejpalčivějších problémů veřejné sféry – střetu mainstreamových médií a jejich alternativních rivalů.

První epizoda špionážní adventury Orwell je k dispozici zdarma

Při hraní Orwell špehujete a koukáte do soukromí, ve valné většině nevinných, lidí pod záminkou boje s terorismem. Je ale jen na vás, koho tajným službám nahlásíte, a koho naopak necháte v poklidu žít nerušeným, byť monitorovaným, životem. O hlavních herních principech jsme se víc rozepsali v tomto článku, nicméně hru si můžete zkusit sami prostřednictvím demoverze.

Orwell vás nechá špehovat obyčejné lidi, abyste zabránili teroristickému útoku

Dnešní svět čelí spoustě obtížně řešitelných dilemat a jedním z nich je otázka konfliktu mezi zachováním soukromí jedince a ochranou bezpečnosti celé společnosti. A právě na tomhle problému stojí základy hry Orwell, ve které máte za úkol špehovat lidi a rozhodovat, které informace následně předáte tajným službám. A to si pište, že vaše volby budou mít dalekosáhlé následky pro sledované i sledující.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
77/100
Hodnocení čtenářů:
70/100
Datum recenze:
26. ledna 2017
Recenze