Lži, nebo alternativní fakta? V druhé sezóně totalitní simulace Orwell budete produkovat falešné zprávy
zdroj: Archiv

Lži, nebo alternativní fakta? V druhé sezóně totalitní simulace Orwell budete produkovat falešné zprávy

9. 8. 2017 13:25 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Koho by nebavilo špehovat lidi, potajmu vnikat do jejich soukromí a následně je udávat policii? Lepší džob na světě nenajdete! Možná i proto se simulaci Orwell zadařilo jak komerčně, tak kriticky – v naší recenzi si odnesla dokonce devítku. Osmotic Studios se tak uvolnily ruce k přípravě pokračování, které nakonec dostane formu druhé sezóny pod názvem Ignorance is Strength. Pod tímhle heslem z románu 1984 se skrývá průzkum jednoho z nejpalčivějších problémů veřejné sféry – střetu mainstreamových médií a jejich alternativních rivalů.

V traileru hojně padá prezidentem Spojených států propagované sousloví „fake news“, tedy falešné zprávy. A vy se jakožto vysoký funkcionář ve vládním programu Orwell budete zabývat právě pravdou – buď jejím zachováním, nebo rozmělněním. Budete se při produkci mediálního obsahu držet skutečnosti, nebo podle receptu Kellyanne Conwayové nabídnete veřejnosti „alternativní fakta“? Co znamenají vaše morální zábrany v porovnání s bezpečností Národa?

zdroj: Archiv

Děj se odehrává paralelně s událostmi první sezóny, kdy vaším státem otřásla série teroristických útoků. Tentokrát však budete mít hlubší přístup do špionážní mašinerie. Místo obyčejného fízla a udavače se z vás stane tvůrce – vy rozhodnete, co lidé uvidí v novinách či televizi, vy do značné míry určíte, čemu budou věřit, vy budete využívat sociálních bublin nebo proti nim bojovat. Nejde o tak osobní, intimní invazi do životů konkrétních lidí, ale rozhodně to vypadá na výrazné rozšíření vašich manipulativních možností.

Orwell: Ignorance is Strength bude stejně jako první sezóna vycházet v týdenní epizodické formě a odstartovat by měla už brzy na PC, Linux a Mac.

Nejnovější články