Okami HD
Věková dostupnost

Okami HD

Články

Vlčice Amaterasu zavítá v létě i na Nintendo Switch

Okami, jedna z vizuálně nejpůsobivějších her roku 2006 a díky své HD verzi i roku loňského, se konečně dostane také na Nintendo Switch. Na novou konzoli vyjde akční RPG/adventura od Capcomu už letos v létě a v ovládaní nebude unikátní možnosti Switche ignorovat.

Poslechněte si rozhlasový pořad Vektor, věnovaný hudbě z Ōkami

Unikátní japonská hra Ōkami vyniká nejenom svým výtvarným zpracováním, ale také hudbou, doprovázející putování božské vlčice Amaterasu. A právě hudbě, o kterou se postaral kolektiv autorů, byl u příležitosti vydání remasteru věnován nejnovější díl rozhlasového čtrnáctideníku Vektor.

To nejlepší z Games.cz - nový rok a nejlepší hry toho loňského

Doufáme, že jste přežili Silvestra ve zdraví, ale hlavně že jste si přes svátky odpočali a strávili nějaký čas s rodinou. My rozhodně ano a někteří z nás se ke hrám během svátků nedostali ani tak, jak původně plánovali. V lednu a z části i v únoru budeme mít ale všichni spoustu příležitostí – zase tolik her ještě vycházet nebude, a tak se můžeme vidlemi přehrabovat všechny herní resty, tituly zakoupené ve výprodejích na Steamu, GOG a dalších službách. Tak už nebudeme rušit a hurá do restů! A mimochodem, začínáme vydávat naši každoroční sérii nejlepších her roku v různých kategoriích, takže se těšte... :)

Jízdní řád na další týden - virtuální Fallout, Final Fantasy a návrat Okami

Je polovina prosince a to znamená, že se herní trh nadechuje k poslednímu pokusu dobýt vaše peněženky a samozřejmě i pozornost. A pokud ještě čekáte, zda se neobjeví nějaký nový titul, který získá post vaší osobní hry roku, máte šanci už prakticky jen v tomto týdnu. Pár adeptů by to ještě bylo… Podívejte se sami v našem Jízdním řádu, který pro vás namluvil a sestříhal Honza Vondrášek.

Bílá vlčice se vrací, koncem roku vyjde na konzolích a PC vylepšená verze Okami

Akční adventura Okami je jedna z těch her, která v mysli mainstreamového publika nezůstala, ale ze srdcí těch, co ji hráli ji jen tak něco nevymaže. Vedle nepopiratelných kvalit původní verze za to do jisté míry může i remaster z roku 2012 a za dveřmi je další, pojmenovaný úplně stejně. Okami HD vyjde ještě letos v prosinci, a to na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Podívejte se na startovní trailer na Okami HD

Komu před lety utekla kouzelná a vizuálně úchvatná Okami na PlayStation 2, nemusí zoufat....

Bleskovky

  • 10. 12. 2017 - PC verze Okami HD nabídne podporu klávesnice a myši, počet fps bude uzamčen na 30.

  • 17. 11. 2017 - Minimální a doporučené systémové požadavky pro PC verzi hry Okami HD odhaleny.

  • 17. 8. 2017 - Neoficiálně: 12. prosince vyjde na PS4 a Xbox One Okami HD.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
87/100
Datum recenze:
29. prosince 2017
Recenze