To nejlepší z Games.cz - nový rok a nejlepší hry toho loňského
zdroj: tisková zpráva

To nejlepší z Games.cz - nový rok a nejlepší hry toho loňského

7. 1. 2018 17:30 | Z redakce | autor: Redakce Games.cz |

Doufáme, že jste přežili Silvestra ve zdraví, ale hlavně že jste si přes svátky odpočali a strávili nějaký čas s rodinou. My rozhodně ano a někteří z nás se ke hrám během svátků nedostali ani tak, jak původně plánovali. V lednu a z části i v únoru budeme mít ale všichni spoustu příležitostí – zase tolik her ještě vycházet nebude, a tak se můžeme vidlemi přehrabovat všechny herní resty, tituly zakoupené ve výprodejích na Steamu, GOG a dalších službách. Tak už nebudeme rušit a hurá do restů! A mimochodem, začínáme vydávat naši každoroční sérii nejlepších her roku v různých kategoriích, takže se těšte... :)

Recenze

okami_front
Okami HD - recenze
Právě letos je tomu 10 let co Okami poprvé vyšla v Evropě (a Austrálii), ačkoliv v Japonsku a Spojených státech se hra prodávala již o rok dříve. Okami se velmi rychle stala miláčkem kritiků, ale bohužel ani nadšené recenze hře nepomohly k oslnivým prodejům. Můžeme spekulovat, zda na vině mohlo být mimo jiné rozhodnutí vydat hru na PlayStation 2, i přesto, že PlayStation 3 již klepal na dveře. Naštěstí Capcom nenechal tento klenot zapadnout, a od svého vydání se Okami dočkala resuscitace hned několikrát. Tentokrát v rámci titulu Okami HD.
Gear.Club Unlimited
Gear.Club Unlimited – recenze
Devět měsíců. Tak dlouho jsme my – majitelé poslední konzole od Nintenda – museli čekat na vůbec první realisticky pojatou závodní hru. Do té doby jsme si museli vystačit se skvělou party hrou Mario Kart 8 Deluxe, případně jsme se museli spokojit s některými z topdown závodů či s vozidly postrádajícími pneumatiky. Začátkem prosince se však dostavily slibně vypadající závody Gear.Club Unlimited s licencovanými vozidly od tvůrců sérií V-Rally a Test Drive Unlimited. Moc rád bych tu napsal, že se tvůrci z Eden Games vrátili ke skvělé hratelnosti prvního Test Drive Unlimited, ale jak už můžete vidět z hodnocení, někde se něco šeredně pokazilo.
transroad
TransRoad USA - recenze
Kontinentální snídaně nejlépe chutná, když ji člověk nemusí konzumovat každé ráno na dálničním odpočívadle. O tvrdém chlebu řidičů kamionů, ale hlavně o tom, jak ukočírovat je samotné v roli šéfa logistické firmy, vypráví strategie TransRoad: USA. Komplexní manažer dopravy by zasloužil nálepku „Railroad Tycoon na silnici“, přestože jej od absolutní žánrové špičky vzdalují různé problémy. Zejména mizerná technická optimalizace, kostrbatější ovládání a časem uspávající kampaň. Nepostrádá ale naštěstí nic, co ekonomické strategie činí alespoň chvilkově návykové.

Nezapomeňte také na náš newsletter, ve kterém můžete dostávat pravidelnou dávku toho nejlepšího z Games.cz rovnou do své emailové schránky:

games-odebiratnovinky_button zdroj: tisková zpráva

Novinky

bestofakcniadventura_poutak
Best of 2017: nejlepší akční adventura
Na akční adventury byl loňský rok obzvláště pestrý, čehož výsledkem bylo pro redakci mnohem těžší rozhodování. Tolik skvělých her, kolik jich muselo z původního seznamu pryč... Nakonec jsme se ale na požadovanou pětici nejlepších akčních adventur přeci jen dostali. Do každé z níže uvedených her bychom se s chutí vrhli znovu, ale do jedné přeci jen o něco raději.
bestof_audioviz_pouták
Best of 2017: nejpůsobivější audiovizuální styl
Nejsubjektivnější ze subjektivních. I tak by se dala nazvat kategorie pro nejpůsobivější audiovizuální styl. Každý z nás má jiné chutě a obzvláště letos jsme to rozhodování neměli jednoduché. Na jedné straně máte totiž špičkově vypadající velké hry, na straně druhé unikátní nezávislé hry a mezi tím několik neméně zajímavých středně velkých titulů. Přesto nám jeden titul učaroval způsobem, že jsme se prakticky jednohlasně shodli.
bestof zavodni
Best of 2017: nejlepší závodní hra
Loni jsme si povzdechli nad absencí největších velikánů tohoto žánru v podobě Gran Turismo a Need for Speed a letos bychom byli možná radši, kdyby byli opět na seznamu pohřešovaných. Zatímco Gran Turismo Sport zklamalo skalní fanoušky silnou orientací na online multiplayer, Need for Speed: Payback zpackala skvělou hratelnost vážně přehnanými, do hry zasahujícími mikrotransakcemi. Rok 2017 byl naštěstí pro závodní hry velice plodný, alespoň tedy v oblasti nástupců jiných zavedených značek, kteří se vyšvihli do pětice nejlepších závodních her.
Iron Harvest
V RTS Iron Harvest vás před bojovými mechy neochrání ani masivní zdi továrny
Alternativní 20. léta minulého století se v Iron Harvest sice nesou ve znamení farmářského rozvoje, ale dozvuky 1. světové války jsou patrné na každém kroku. Skomírající Evropou kráčejí obří bojoví mechové, kteří se sem tam připletou do přestřelky znepřátelených stran. V takovou chvíli je nanejvýš důležité vyhledat nějaké krytí, ale jak ukazuje nové video, ani to vás neochrání věčně.
brutal doom
Mod roku na ModDB vyhrály Doom, Star Wars a Command & Conquer
S koncem roku neodmyslitelně souvisí zhodnocení těch nejlepších her v různých kategoriích. Naše „Best of 2017“ můžete očekávat v průběhu následujících dnů a týdnů, ale ještě předtím si posviťme na zahraniční web ModDB, který již pošestnácté nechal své uživatele zvolit deset nejlepších modifikací roku z rovné stovky kandidátů. Loni si zlato odnesl masivní S.T.A.L.K.E.R.: Call of Chernobyl, letos patří první příčka Brutal Doom.
Nantucket
Nantucket - dojmy z hraní velrybářské simulace
Zvířeti se nedá pomstít. To je jedno z hlavních poselství románu Bílá velryba spisovatele Hermana Melvilla. Zmrzačený kapitán Achab se o to pokusil, hnal se za svojí kořistí do poslední dechu a z celé posádky lovců velryb přežil střetnutí s mořským kolosem jediný námořník - Ismael. Kde končí slavný román začíná herní Nantucket, v němž se po stopách Moby Dicka pouští právě přeživší námořník. Člověk prostě nikdy nemá dost a vy se na tuto štvanici vydáte s ním v simulátoru mořeplavce a velrybáře.
Star Citizen
Vyšla alfa 3.0 pro Star Citizen a spolu s ní hodinové záběry singlu Squadron 42
Po opravdu mnoha odkladech a nenaplněných odhadech se všichni backeři vesmírné simulace Star Citizen konečně dočkali dlouho očekávané alfaverze hry s označením 3.0. Stalo se tak těsně před Štědrým dnem a dle výčtu nových prvků ze seznamu se už nemůžeme divit, proč si tvůrci z Cloud Imperium Games dávali tolik na čas. Ruku v ruce s obří aktualizací jsme navíc dostali možnost zhlédnout hodinu hraní singleplayerové odnože Squadron 42 s doprovodným komentářem Chrise Robertse a dalších členů tvůrčího týmu.
intel-kaby-lake-g-die
Peklo zamrzlo. Intel vydá procesor s grafikou AMD
Intel a AMD na jednom křemíku. Co znělo ještě nedávno jako utopie, dostává v posledních měsících znatelné obrysy. Odvěcí rivalové oznámili v listopadu roku 2017 společný produkt Kaby Lake-G, což je řada procesorů Intel s grafickým čipem AMD. Některé parametry řešení nově potvrdil i únik na webu Intelu. Na co se tedy můžeme těšit a co to znamená pro hráče?
FT_Room_KinectGames_3_jpg_jpgcopy
Microsoft definitivně zabil Kinect, přestal vyrábět už i jeho adaptér
Nejprodávanější konzolová periferie a hlavní hvězda tolik pomýleného konceptu původního Xboxu One. Takový byl Kinect. Microsoft ho přestal v minulém roce vyrábět, ale majitelům Xbox One S alespoň nabízel bezplatný adaptér, kterým mohli Kinect ze startovního Xboxu One připojit k Xboxu One S. Teď Microsoft oznámil ukončení výroby adaptéru, čímž se nad Kinectem konečně, oficiálně a definitivně zavřela voda.
LawBreakers
LawBreakers to mají spočítané. Vydavatel klade vinu fenoménu PUBG
LawBreakers se docela proti očekávání zařadili k největším zklamání minulého roku. Ne tedy po herní stránce, protože jako onlinová střílečka fungují výborně, což si myslí i 78 % z 3660 hráčů na Steamu. Problém je v tom, že z tohoto relativně vysokého čísla dnes u hry vysedává přinejlepším 10-20 jedinců, a to je něco, s čím se vydavatelský gigant Nexus logicky nemůže spokojit. LawBreakers jsou v posledním tažení a Nexus to dává za vinu hitu PlayerUknown’s Battlegrounds.

Videa

swr_gp
Sváteční GamesPlay: Star Wars Rebellion (...se spoustou spoilerů)
Hvězda smrti padla, Rebelové jásají, ale Impérium stále vládne. Co bude dál, to je na vás. Respektive na nás, hlavně na Lukášovi a jeho strategických schopnostech. A jeho volbě. Ujme se velení Rebelů, nebo se postaví do čela Impéria, aby odboj zničil, zadupal a nastolil řád v celé galaxii? Podívejte se na speciální sváteční gamesplay výborné strategie Star Wars Rebellion a uvidíte sami. Zároveň vás musíme varovat, že s ohledem na téma hry uslyšíte během vysílání spoustu spoilerů na konto filmu Star Wars: Poslední z Jediů, o které se vedle Lukáše postarají Adam s Petrem. Pokud jste ještě nejnovější Star Wars film neviděli, rozhodně tohle vysílání nesledujte. Byli byste z toho smutní :)
bestofgs
Best of GamesPlay #3 – prosinec
Píše se rok 2018, ale my se s tím loňským ještě rozloučíme naším tradičním ohlédnutím za našimi GamesPlayi. V prosincovém Best of nepřekvapivě dominují hry s tematikou Star Wars, ale dojde i na jiné tituly a vy si třeba vzpomenete, že jste ne nějaké naše video zapomněli. Takže s námi zamávejte GamesPlayům roku 2017 tímto způsobem, ostatně, ten také přešel do kolonky „retro“. Výběr pro vás sestavil a sestříhal Honza Vondrášek. 
gamesplay_ckII6
LongPlay – Crusader Kings II #6: čekání na smrt
I v novém roce se vracíme se ságou Čeňka z rodu Hrabišiců, někdejšího slovanského náčelníka a momentálně krále českého. Co víc, Čeněk je jednou z klíčových osobností východní Evropy a jeho válečné i intrikánské prsty se smočily v krvi tisíců mužů, žen a dětí. Ale jinak je to hodný člověk a básník. Má jen jednu slabinu… kmotřička Smrt už pomalu klepe na dveře. Uvidíme tedy dnes skon české legendy?
retro_bioforge
Retro GamesPlay – hrajeme Bioforge
V dobách kdy Origin nebyla distribuční platforma EA, kdy vládl Lord British a Windows 95 byla ještě velká neznámá, vyšlo Bioforge. Richard Garriott hru sice produkoval, ale klobouk dolů za kultovní klasiku patří Kenu Demarestovi, který hru programoval, produkoval a dovedl až k jejímu vydání v roce 1995.

Nejnovější články