zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme Bioforge

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V dobách kdy Origin nebyla distribuční platforma EA, kdy vládl Lord British a Windows 95 byla ještě velká neznámá, vyšlo Bioforge. Richard Garriott hru sice produkoval, ale klobouk dolů za kultovní klasiku patří Kenu Demarestovi, který hru programoval, produkoval a dovedl až k jejímu vydání v roce 1995.

Bioforge je jedna z těch her, které nezestárly zrovna s grácií. Ve své době ale vynikala několika zajímavými, převážně technologickými novotami. 3D postava hlavního hrdiny AP-127 reflektovala zranění ze soubojů vizuálně přímo na svém modelu, kdy jste mohli vidět krev, rány a například i kulhání, což ve své době standardem rozhodně nebylo.

Stejně tak jsme tehdy koukali například na laserové paprsky odrážející se od kovových povrchů. Bioforge byla svým způsobem pokroková a unikátní, i když mezi všemi těmi Crusadery, Wing Commandery a Ultimami bohužel docela zapadla.

V našich srdcích má ale Bioforge vyhrazeno speciální místo, a i proto se na ni dnes Pavel s Honzou podívají. A když vydržíte až do konce, dostanete jedno malé překvapení v podobě kratičkého hraní ještě starší hry – kluci se totiž podívají na závodní akci SkyRoads z roku 1993.

Zkušenosti s hraním na flétnu nám můžete psát během živého vysílání do chatu na YouTube.

Tagy: akční sci-fi retro 3D

Zdroje: Vlastní

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.