Bílá vlčice se vrací, koncem roku vyjde na konzolích a PC vylepšená verze Okami
zdroj: Archiv

Bílá vlčice se vrací, koncem roku vyjde na konzolích a PC vylepšená verze Okami

13. 9. 2017 16:29 | Novinky | autor: Adam Homola |

Akční adventura Okami je jedna z těch her, která v mysli mainstreamového publika nezůstala, ale ze srdcí těch, co ji hráli ji jen tak něco nevymaže. Vedle nepopiratelných kvalit původní verze za to do jisté míry může i remaster z roku 2012 a za dveřmi je další, pojmenovaný úplně stejně. Okami HD vyjde ještě letos v prosinci, a to na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Na Switch nová Okami bohužel nevyjde, ale na výše zmíněných platformách si budete moct tenhle vizuální skvost zahrát v rozlišení 4K. Tedy za předpokladu že máte doma PlayStation 4 Pro, Xbox One X, nebo dostatečně vybavené PC.

K vyššímu rozlišení si můžete připočíst ještě možnost hrát v širokoúhlém formátu, nebo naopak hru v nastavení přepnout na původní formát obrazu 4:3. Tím ale také všechny novoty končí a žádné bonusy či jiná vylepšení už od Capcomu nečekejte.

zdroj: Cinemart

Těšit se tak můžete na víceméně stejné dobrodružství japonské bohyně slunce Amaterasu, která se vtělila do vlčice Širanui. Jejím a zároveň vaším úkolem je porazit Oročiho, osmihlavého démona, který zpustošil zemi. Na vás je tak obnova světa, k čemuž vám dopomohou jak magické schopnosti Amaterasu, tak různé předměty.

Okami HD bude pro PC, PS4 a Xbox One dostupná od 12. prosince za 20 eur. Původní hra vyšla na PlayStation 2 v první polovině roku 2006 a od té doby se postupně dostala na Wii i PlayStation 3. Lukáš Grygar ji svého času v recenzi označil za „dílo, na které se bude vzpomínat i za dvacet let“ a zatím vše nasvědčuje tomu, že má pravdu.

Na Okami si pamatuje spousta z nás, a právě díky Okami HD může hra oslovit další řady hráčů. Což se může s případným dalším opětovným vydáním na další případnou generaci konzolí opakovat. Lukáš jí tehdy ve své recenzi udělil maximální hodnocení, zatímco na Metacritic se může hra chlubit 93 body ze 100.

Okami HD zdroj: Archiv

I přes své hratelnostní a vizuální kvality ale bohužel nešlo o titul, který by oslovil širokou masu hráčů. Okami se sice honosí několika oceněními „Hra roku“, ale právě jako taková drží v herní edici Guinessovy knihy rekordů titul jako „komerčně nejméně úspěšná hra s oceněním Hra roku.“ Okami se totiž k březnu 2009 prodalo pouhých 600 tisíc kopií.

Vydavatel Capcom na svůj klenot od dnes už neexistujícího Clover Studio naštěstí nezanevřel a po prvním Okami HD z roku 2012 vydá stejnojmenný titul i pro současnou generaci konzolí. Prosincové mrazivé dny si tak budete moci nechat od Amaterasu trochu projasnit a do nestárnoucí nádhery se ponořit až po uši.

Nejnovější články