Oddworld: Abe's Oddysee - New 'n' Tasty

Oddworld: Abe's Oddysee - New 'n' Tasty

Články

Retro GamesPlay: Oddworld Abe's Oddysee

Mluvit nemůže, ale přesto je s ním zábava. Mudokon jménem Abe je totiž hlavní hrdina parádní 2D plošinovky a zároveň adventury od studia Oddworld Inhabitants, která hráčům v roce 1997 doslova vyrazila dech. Čím? Nápaditostí hádanek, pestrostí herních mechanismů včetně stealthu a samozřejmě i atmosférou a příběhem. Pojďte si to s námi připomenout v dalším retru.

Souhrn recenzí, které vyšly na Games.cz v únoru a březnu

Od posledního souhrnu uplynuly skoro dva měsíce a na Games jsme mezi tím publikovali přes 30 recenzí malých, velkých, dobrých i méně dobrých her. A protože se vám řada titulů jistě už dávno vykouřila z hlav, nabízíme vám k nahlédnutí komentovaný soupis jejich recenzí, abyste viděli, co všechno za hry vám uniklo a musíte si ještě zahrát (než vyjde další pecka, na kterou čekáte).

Konečně vychází PC verze plošinovky Oddworld: New 'n' Tasty!

„Hello. Follow me!“ Ačkoliv remake klasické plošinovky Oddworld: New 'n' Tasty! vyšel na PlayStation 4 už loni v červenci, na PC verzi tvůrci z Just Add Water pracovali mnohem déle. Od včerejška je cesta jednoho odvážného Mudokona k dostání i ve verzích pro PC, Mac a Linux a nic tak majitelům osobních počítačů nebrání v tom, aby se pustili do Abeovy anabáze znovu, tentokrát v moderní grafice.

Skákačka Oddworld: New 'N' Tasty přiběhne na PC koncem února

Také vám přijde, že jsme tu už jednou podobný titulek měli? Ale ano, vždyť Oddworld: New 'N' Tasty jakožto remake Oddworld: Abe's Oddyseey vyšel už loni v létě. Tehdy to ale bylo pouze pro PlayStation 4. Nasbíral zde velmi pěkná hodnocení, vydání pro další zacílené platformy, od Wii U přes Xbox až po PC, ovšem přesto zůstávalo ve hvězdách. Nyní se vývojáři z Oddworld Inhabitants pochlubili plánem na vydání verze i pro PC, přesněji 25. února a přidali i detaily ohledně novinek v této verzi.

Kupte Duke Nukem 3D za pusu, sledujte non-stop přenos speedrunů klasických her a podpořte boj proti rakovině

První velký Humbe Bundle roku 2015 nabízí nejklasičtější z klasických stříleček a skvělé plošinovky za pár šupů, vybírá peníze na boj s rakovinou a netradičně doprovází celou akci maratónem speedrunů desítek starých, nových, legendárních i neznámých her pro PC, konzole i handheldy. Bundle nese název Awesome Games Done Quick a vlastně jen dává prostor pravidelnému charitativnímu maratonu ve speedrunech s názvem Games Done Quick. Pokud si chcete pořídit Duke Nukem 3D: Megaton Edition nebo Oddworld: Abe's Odysee a další hry za pár korun nebo pořádný balík peněz, přispět na dobrý účel a ještě se přitom pokochat, jak vaše oblíbené hry drtí na čas profíci, určitě si nenechte aktuální Humble Bundle ujít. Běží až do 11. ledna a po celou dobu trvání běží nepřetržitě stream se speedruny!

Na PC verzi staronového Oddworldu se maká, ale letos zřejmě nevyjde

Remake Oddworld: Abe's Oddysee s podtitulem New 'n' Tasty vyšel v červenci letošního roku na Playstation 4 a povedl se - hodně. Tvůrci však hru oznámili i pro řadu jiných platforem a po verzích pro PC, Wii U, X360, PS3 a PS Vita není vidu, ani slechu. Sony si naštěstí nezajistila jakoukoli exkluzivitu pro PS4, takže hra na uvedených platformách vyjde - jen to bude ještě chvíli trvat, jak vyplývá z vyjádřením na homepage Oddworldu. Vývojáři se na webu hry nejdříve omluvili za dosavadní špatnou komunikaci s fanoušky a následně ujasnili stav vývoje jednotlivých verzí hry.

Bleskovky

  • 12. 8. 10:11 - Oddworld: New 'n' Tasty letos dorazí na Switch

  • 3. 3. 2015 - Členové PS Plus programu obdrží 4. března zdarma hry Oddworld: New ‘n’ Tasty, (PS4), Valiant Hearts (PS4), Papo and Yo (PS3), Sherlock Holmes: Crimes and Punishments (PS3), OlliOlli 2: Welcome to Olliwood (PS4/PSV) a CounterSpy (PS4/PS3/PSV). Vypadá to, ž

  • 25. 2. 2015 - Dnes vyšel ve stínu očekávávaného remasteru Homeworldu i výborný remake původního Oddworld: Abe's Oddysee. (thx Lukyz)

  • 4. 8. 2014 - Just Add Water (Oddworld New ‘n’ Tasty) chystá na GamesCom nějaké oznámení.

  • 7. 7. 2014 - PS4 verze Oddworld: New'n'Tasty vyjde v Evropě 23. července.

  • 12. 6. 2014 - Oddworld: New 'n' Tasty vyjde 23. července na PS4 a později se ukáže i na Xbox One.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
87/100
Datum recenze:
13. března 2015
Recenze