Numen: Contest of Heroes

Numen: Contest of Heroes

Články

K Vánocům předplatné Levelu nebo kolekci 15 čísel

Řešit vánoční dárky na poslední chvíli se nemusí vyplatit. V obchodech jsou větší fronty, zboží je probrané a internetové obchody nestíhají. My vám ale nabízíme jeden zaručený tip, který vám může letošní Vánoce zachránit.

České a slovenské hry pod koly času

Příběh herního vývoje v České republice, potažmo v bývalém Československu, je vzhledem k okolnostem až překvapivě bohatý. Během posledních třiceti let vzniklo na našem území několik stovek počítačových her, na kterých se podílely desítky vývojářských týmů a stovky osamocených jednotlivců. Od nadšených propagátorů moderní techniky v době hroutícího se komunismu, přes první nesmělé pokusy o komerční produkci poloviny devadesátých let, až po vysokorozpočtové hry s celosvětovou distribucí, všechny tvůrce českých her pojila dohromady snaha prorazit navzdory ztíženým podmínkám. Ať už bylo cílem jen pobavení několika blízkých přátel, nebo snaha o koupi nového Ferrari, čeští a slovenští vývojáři museli čelit celé řadě problémů.

LEVEL 244 mluví s Davidem Brabenem i s youtubery

Na stáncích po celé České republice a na Slovensku, v elektronických distribucích Publero a Floowie a tradičně i v prodejnách JRC/Brloh se už pár hodin povaluje 244. číslo magazínu LEVEL, jehož jednotlivé výtisky už netrpělivě čekají na to, až si je čtenáři rozeberou. Chcete vědět, proč byste se měli zařadit do fronty i vy? Pár argumentů bychom určitě našli. Ať už jde o velký rozhovor s legendárním Davidem Brabenem, související obří téma o minulosti a budoucnosti vesmírných simulátorů, o detailní článek o stoupajícím vlivu a příjmech populárních youtuberů nebo o tři plné hry od českého Cinemaxu: Inquisitor, Numen a Gumboy: Tournament… Nejprve ale jedno důležité oznámení.

Další nezávislý výprodej nabízí desítky her za pakatel

Slevových a skoro až výprodejových akcí spojených s nezávislými hrami už jsme tu měli spoustu a spoustu jich také mít ještě budeme. Minimálně Humble Bundle iniciativa se jen tak nezastaví a pravidelně se k ní přidávají další, nyní třeba Because We May! Běží už od čtvrtka minulého týdne až do pátku tohoto týdne a je přímo monstrózní – ani ne tak ve výši, jako spíše v rozsahu slev. Mrkněte se na homepage, naklikněte si vaši platformu (iOS App Store, androidí Google Play, Steam, Mac App Store, Desura, nákup přímo od vývojáře) a hlídejte si šrajtofli, protože se na vás vyvalí desítky titulů za poloviční, třetinovou, desetinovou a někdy i zcela bestiálně pakatelní cenu.