Sony zveřejnila nejstahovanější hry roku 2020. Beat Saber zabodoval
zdroj: Activision

Sony zveřejnila nejstahovanější hry roku 2020. Beat Saber zabodoval

14. 1. 2021 12:25 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

I společnost Sony se rozhodla lehce bilancovat rok 2020. V jejím podání dostáváme čtveřici seznamů, vždy s desítkou nejstahovanějších her, které jsou dále rozdělené do dvou regionů – Ameriky a Evropy. Sony prozradila nejstahovanější hry na PlayStationu 5, PlayStationu 4, PS VR a v segmentu free-to-play. Bohužel se musíme obejít bez konkrétního počtu stažení, ale aspoň že jsou seznamy odstupňované.

Co se PlayStationu 5 týče, tak první tři příčky dopadly na obou kontinentech úplně stejně. Nejstahovanější hrou na nové konzoli se stalo Call of Duty: Black Ops Cold War následované novým superhrdinou Spider-Man: Miles Morales, který tak porazil vikinský Assassin's Creed Valhalla. Novinka Demon's Souls obsadila u nás i za mořem pátou příčku.

Do první desítky se na PlayStationu 5 dostaly i sportovní hry jako FIFA 21, NBA 2K21 a Madden NFL 21 (ten nepřekvapivě pouze v Americe). Umístil se i nový Sackboy: A Big Adventure a zbylé dvě novinky Ubisoftu – Immortals Fenyx Rising a Watch Dogs: Legion.

zdroj: Vlastní

Na PlayStationu 4 se už americké a evropské chutě značně rozcházejí. Zatímco nové Call of Duty bylo i v případě staré konzole nejstahovanější hrou v Americe, v Evropě mu patří až pátá příčka. Před ním je Call of Duty: Modern Warfare, GTA V, FIFA 20 a prvenství patří FIFA 21.

V Evropě hráči ještě ve velkém stahovali Minecraft, NBA 2K20, The Last of Us: Part II, Zaklínač 3: Divoký hon a Red Dead Redemption II, kterým patří 6. až 10. místo. V Americe se umístily i hry Ghost of Tsushima a Final Fantasy VII Remake.

V rámci kategorie her pro virtuální realitu si české studio Beat Games připisuje obrovský úspěch. Jeho Beat Saber se totiž stal nejstahovanější hrou v Evropě i Americe, čímž porazil kousky jako Job Simulator, Blood & Truth, Superhot VR či The Walking Dead: Saints & Sinners.

Poslední kategorie zhodnotila počty stažení free-to-play her, přičemž tady se v obou regionech shodují dokonce první čtyři příčky – 1. Call of Duty: Warzone, 2. Rocket League, 3. Fortnite a 4. Apex Legends. Stahoval se i Hyper Scape, Destiny 2 nebo třeba Genshin Impact.

Na kompletní seznamy se podívejte sem.

Nejnovější články