Máte námět či připomínku? Napište nám
Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima

Články

Svůj bojový styl si v samurajském Ghost of Tsushima vytvoříte sami

Studio Sucker Punch minulý týden předvedlo skoro dvacetiminutovou ukázku z hraní Ghost of Tsushima, kde ukázalo, jakou roli bude v životě samuraje Jina hrát vítr anebo odlišné přístupy k plnění zdánlivě banální mise v přístavu. Server VG24/7 dostal příležitost nakouknout za oponu dema v rozhovoru s kreativním ředitelem hry, Jasonem Connellem, který odhalil spoustu zajímavých, na první pohled ne úplně patrných detailů.

Ghost of Tsushima se ukazuje v celé kráse. Prohlédněte si průzkum ostrova i boj proti Mongolům

Očekávaná japonská akce Ghost of Tsushima se konečně pořádně ukázala v téměř dvaceti minutách (lehce) komentovaných záběrů z hraní. Můžete se dosyta vynadívat na nádherné prostředí ostrova, užít si krvavé bitvy s mongolskými okupanty, a dokonce si prohlédnout i nebývale propracovaný fotomód či černobílý filtr připomínající slavné samurajské filmy let minulých.

Podívejte se spolu s námi na nádhernou ukázku z Ghost of Tsushima

Dnes od 22:00 začíná další State of Play, což je program, kde Sony PlayStation zveřejňuje svoje nejnovější oznámení a trailery. Živý přenos by se měl tentokrát věnovat pouze Ghost of Tsushima. Tahle hra z prostředí Japonska 13. století má už vydání za rohem. Naplánované je na 19. července, takže během přenosu, který má solidních 18 minut, bychom se měli dočkat nové ukázky hratelnosti, a to včetně průzkumu a souboje. Ve zprávě ke streamu se pak jmenovitě uvádí, že rozhodně nebude řeč o PlayStation 5. Takže žádné zbytečné těšení!

Nový State of Play zítra ukáže samurajskou akci Ghost of Tsushima

Pásmo State of Play je občasníkem, kde Sony informuje o novinkách týkajících se nadcházejících titulů a exkluzivit pro PlayStation. Většinou jde o mix všeho možného, ten zítřejší ale bude něčím trochu speciální. Večerní epizoda, kterou budeme z Prahy živě komentovat, se totiž zaměří pouze na akci ve feudálním Japonsku od Sucker Punch.

Sony slibuje hrami nabité léto. Ghost of Tsushima a The Last of Us: Part II mají nová data vydání

Už by to chtělo ukončit tu obří vlnu odkladů, která si od loňského roku pohrává s letošními chystanými novinkami a nevyhnutelně i s natěšenými fanoušky. The Last of Us: Part II bylo veřejně odložené už dvakrát, a i když se poslední odklad zdál být děsivý a vyvolával mnohé otázky, nakonec se hry dočkáte už za dva měsíce. Bohužel se to dotklo data vydání Ghost of Tsushima.

Samurajská odyssea Ghost of Tsushima vyjde v červnu i s českou lokalizací

Jedna z hlavních letošních exkluzivit PlayStationu 4 vypráví příběh samuraje Džina, který bojuje proti mongolské invazi na jeho domovský ostrov Cušima. Na rozdíl od mnoha titulů si na ni ovšem nemusíme počkat do podzimu, ale dočkáme se už v létě, přesněji řečeno 26. června, kdy hra vyjde.

Bleskovky

  • 12. 3. 17:00 - Ghost of Tsushima dostane pár dní po vydání velkoformátový art book o 208 stranách, pořídit si ho můžete na Amazonu.

  • 11. 12. 2019 - Podle Geoffa Keighleyho bude trailer na Ghost of Tsushima tím nejdelším na zítřejších The Game Awards.

  • 5. 9. 2019 - Příští týden se na Tokyo Game Show objeví nové trailery mimo jiné pro Ghost of Tsushima nebo Death Stranding. The Last of Us 2 v line-upu Sony zmíněné není.

  • 20. 6. 2018 - Vývojáři Ghost of Tsushima chtějí vytvořit otevřený svět, kde cokoliv uvidíte, můžete i prozkoumat.

  • 15. 6. 2018 - Video: Gameplay záběry Ghost of Tsushima s japonským dabingem.

  • 13. 6. 2018 - Ghost of Tsushima poskytne možnost nastavení obtížnosti. V E3 demu (prezentovalo jednu z postranních misí) nebylo uživatelské rozhraní vidět, v plné verzi ho však naleznete. Těšit se můžete i na vývoj postavy.