NHL 14
Věková dostupnost

NHL 14

Články

Hry od EA budou nadále vycházet v češtině a za stejnou cenu

Uzavření pobočky EA v České Republice na konci března by se za normálních okolností nemělo hráčů v rolích zákazníků nijak dotknout. Distribuci her obstará nově společnost ABC Data (viz náš článek), takže hry v obchodech k dostání budou, stejně jako doposud. Přesto však zbývá několik otázek, které pár dnů stará tisková zpráva nezodpověděla. Budou hry od EA nadále obsahovat české titulky? A co sportovní hry, lze očekávat i český dabing? Zeptali jsme se přímo ABC Data.

Best of 2013: Nejlepší sportovní hra

Sportovní hry jsou jedním z mála žánrů, ve kterém svým barbarským vpádem letos nezpůsobily vítr hry, které ještě pořád označujeme za „nezávislé“, i když s tím brzy stejně sekneme, protože to přestává mít vypovídací hodnotu. Důvod je prozaický – udělat kvalitní sportovní hru je technicky velice náročné, a když chcete mít svůj sport s oficiální licencí, je to náročné i finančně. Takový New Star Soccer už léta (v roce 2013 bohužel ne) dokazuje, že i malé studio si může troufnout na sportovní hru, ale jinak, než na to jdou těžkotonážní cvaldové od EA, 2K nebo Segy. A jakkoli nepochybuju, že díky stále větší přístupnosti hotových technologií (Unity a spol.) se nezávislá studia časem začnou čím dál víc spouštět i ve sportovních hrách, za minulý rok se do výběru nejlepších sportovních titulů opět probojovali staří známí. Ne z nutnosti, ale zaslouženě, přestože se všichni až na jednoho drží filozofie mírného pokroku v mezích zákona.

V traileru na NHL 14 se kupí akce na akci

Brzy vyjde NHL 14, což vám EA připomíná následujícím trailerem. Je sympaticky krátký, ale...

NHL 14 představuje reálnější ovládání hokejky

„Může se stát cokoliv“. Jinde by to možná byla věta negativní, u her jde o trend, který ukazuje na narůstající realističnost. Když se může stát cokoliv, znamená to, že se vymaňují ze zaběhlých kolonek, sekvencí apod. Pro NHL 14 to znamená reálnější fyziku a realističtější ovládání hráče, ať už jde o bruslení a nebo, v tomto případě, o hokejku.

NHL 14 nabídne možnost hrát hokej jako před dvaceti lety

Letos se slaví dvacáté výročí vzniku herní série NHL a EA Sports k této příležitosti připravila možnost hrát NHL 14 v "NHL 94 Anniversary" módu. Protože retro táhne! Staronová hratelnost má nabídnout přestřelené zápasy, bledě modrý led, hudební čísla na elektronické varhany a bleskově rychlé zápasy. EA Sports nám to dokazuje v ukázkovém videu v článku.

NHL 14 přinese autentičtější brankáře

Je příjemné, když se někdy herní tvůrci utrhnou a místo toho, aby neustále opakovali tři věty, které charakterizují změny v sérii, prostě vezmou hru a názorně ukáží, co tedy bude nového. Je to i případ NHL 14, která skrze následující video demonstruje, jaké změny můžeme čekat v chování brankářů.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Datum recenze:
19. září 2013
Recenze