Mordheim: City of the Damned

Mordheim: City of the Damned

Články

Warhammer Fantasy - mrtvý svět, který odmítá zemřít

Warhammer Fantasy, jak zní celý název universa od Games Workshop, je unikátní úkaz. (K historii vzniku firmy vás odkážu do Levelu 275, kde se jí věnuji v rámci článku o Warhammeru 40,000.) Šlo o vlajkovou loď této firmy, ke které se až postupem času přidal Warhammer 40,000 a další tituly. Po dlouhé roky šlo o hlavního rohovníka v oblasti figurkových her, kterému se všichni chtěli vyrovnat. Jenže jak šel čas, počty hráčů ubývaly.

Tvůrci Mordheimu převedou do her stolní klasiku Necromunda

Zachmuření veteráni stolního hraní málokdy nechají svou tvář rozjasnit, protože dnes už nic není takové, jaké to bývalo kdysi. Ale řekněte před nimi magické slovíčko Necromunda a i ti nejzamračenější zjihnou a okamžitě vám začnou vyprávět, jaký měli gang a jak skvělá byla ta hra, v níž je podrazil jejich vlastní Kal Jerico. A ačkoliv vlastně nikdy neskončila, po letech už tenhle kousek spadal jen do zájmu a vzpomínek fajnšmekrů. Ti možná zase zjihnou, protože do herní podoby Necromundu převedou kanadští Rogue Factor, kteří mají na kontě povedenou tahovku Mordheim: City of the Damned ze světa Warhammeru.

Tahová strategie Mordheim: City of Damned rozpoutá válku o Wyrdstone i na konzolích

Na PC si svůj debut zažila už před rokem a za týden, přesněji 18. října, vyjde tahová strategie ze světa Warhammeru Mordheim: City of Damned i na PlayStation 4 a Xbox One. Že se konzolová verze prakticky neliší od té na PC vám ukáže i upoutávka, která datum vydání oznamuje.

Čtenářský GamesPlay: hrajeme RPG tahovku Mordheim City of the Damned

Na deskové hře postavené tahové RPG Mordheim: City of the Damned trpělo při svém vydání loni v listopadu celou řadou problémů – hlavně systémových, protože prostředí samo o sobě bylo zajímavé i pro hráče, kteří předlohu neznali. Jestli se na konto řady updatů hra kvalitativně vyšvihla na vyšší než šestkovou úroveň (viz recenze) se podíváme v dalším čtenářském gamesplayi.

Herní adaptace deskovky Mordheim vítá všechny prokleté fanoušky

Vedle Hard West dnes vychází ještě jedna taktická tahovka s RPG prvky, jen z jiného prostředí. Mordheim: City of the Damned je adaptace prý kultovní deskovky od Games Workshop, co vás zavede to temného města Empire, kde se to hemží nejen nepřátelskými bandami, ale také příšerami. Smlouvat s nimi logicky nebudete, naopak se jim postavíte na férovku v tahových soubojích.

Kampaň Mordheim: City of the Damned nabídne čtyři samostatné příběhy

Strategická tahovka s RPG prvky Mordheim: City of the Damned za chvíli proběhne cílovou páskou a 20. listopadu konečně vyjde. Vedle multiplayeru je jedním z hlavních taháků hry singleplayerová kampaň se čtveřicí samostatných příběhů - kampaní chcete-li. Jednotlivé příběhové kampaně na sobě budou nezávislé a v podstatě jde o příběhy daných bojových band a jejich hrdinů.
Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
74/100
Datum recenze:
17. prosince 2015
Recenze