Metro: Last Light
Věková dostupnost

Metro: Last Light

Články

Metro: Last Light a Death Stranding jsou zdarma

Diametrálně odlišné apokalypsy

Gluchovskij podstupuje druhý pokus s filmovou adaptací Metra 2033

V průběhu minulého roku žila naděje, že se svět Metra dočká po výborné videoherní sérii i snad alespoň ucházející filmové adaptace. Práva na takové dílo držela americká společnost MGM, ale když se tvůrci rozhodli zasadit snímek Metro 2033 do Washingtonu a vyignorovat hodnoty, na kterých si zakládá předloha, došlo k nesváru a film byl nakonec zrušen. Avšak Gluchovskij se nevzdal a našel nové filmaře ve své domovině.

Historie série Metro: Převezme ukrajinské studio trůn pro vládce postapokalyptických her?

Postapokalyptické hry nás tahají do svých tenat už víc jak dvacet let. Ale zatímco Fallout poslední dobou poněkud klopýtá, místo něj si můžeme vychutnávat například ruskou sérii Metro. Nevlastní bratr Stalkera doposud spadal spíš do kategorie snaživých vyzyvatelů, blížící se Metro Exodus ale chce převzít žezlo AAA her popisujících svět po konci světa.

Získejte Saints Row 2 zdarma a další hry v sérii s velkou slevou na GOG

Následující zpráva je určena všem, kdo a) nikdy nehráli hry ze série Saints Row, nebo b) jsou jejich nejfanatičtějšími fanoušky. Obě skupiny by totiž mohlo zajímat, že na GOG právě probíhá slevová akce při níž si do čtvrtka 27. dubna můžete zakoupit Saints Row IV i její samostatný přídavek Gat Out of Hell za sníženou cenu (5 €, respektive 3,79 €) a kompletně bez DRM ochrany. Do pozítří si navíc můžete zcela zdarma stáhnout Saints Row 2. A to pořád ještě není všechno.

Tvůrci handheldového PC Smach Z představili svůj kickstarterový projekt

Když jsem v létě před rokem psal o "PC handheldu", byl jsem k projektu Smach Z spíše skeptický. Přesto jsem pozorně sledoval, jak tento projekt postupně roste.Výsledkem neustálého vývoje je kampaň na Kickstarteru a tam se tvůrcům daří získávat potřebné finance překotným tempem – den po spuštění kampaně je cílová částka na dosah. 

Bleskovky

  • 5. 2. 2021 - Epic rozdává Metro a opěvované tahové RPG

  • 30. 1. 2019 - Hráči na stažení Metra Exodus ze Steamu reagují review bombingem Metra 2033 a Last Light.

  • 12. 7. 2018 - Odprezentovaný level z Metro Exodus na letošní E3 byl 20x větší než ten největší level z předchozího dílu (Metro: Last Light).

  • 25. 1. 2018 - Scénář hry Metro Exodus bude delší než kombinace scénářů her Metro 2033 a Metro: Last Light (včetně DLC).

  • 29. 7. 2015 - Členové Xbox Live Gold programu získají v srpnu 2015 zdarma Xbox One tituly Metal Gear Solid V: Ground Zeroes a How to Survive: Storm Warning Edition. Majitelé X360 obdrží Metro 2033 a Metro: Last Light.

  • 3. 6. 2014 - Spekulace: 4A Games pracují na nové hře z univerza herní série Metro a střílečce zasazené do vesmíru s okouzlující mimozemskou krajinou.