Mario Kart 8 Deluxe
Věková dostupnost

Mario Kart 8 Deluxe

Články

Prodeje Animal Crossing: New Horizons nadále raketově rostou

Stane se ostrovní dovolená nejprodávanější hrou na Switch?

Animal Crossing: New Horizons je 6. nejprodávanější hrou v historii Switche

Když už i drsný herec Danny Trejo si ujíždí na aktuální senzaci Animal Crossing: New Horizons, není pochyb o její všeobjímající popularitě mezi hráči všeho věku, pohlaví i zaměstnání. Dalo se tušit, že čísla z prodejů nás ohromí, ale tady se píše historie, se kterou se jen tak někdo nemůže měřit. Nový Animal Crossing je hit, který se okamžitě zařadil mezi absolutní špičku her pro Switch.

Nintendo má radost, konzole Switch a její hry slaví milionové úspěchy

Zatímco Wii U bylo z hlediska prodaných kusů velkým přešlapem (pouhých 13 milionů), Switch se ukázal jako trefou do černého. Během tří let života hybridní konzole se do obchodů rozeslalo 52 milionů kusů, z toho téměř 11 milionů v posledních třech měsících loňského roku. Switch se tedy za tři roky dostal na polovinu hodnoty, kam se PlayStation 4 dostal za 7 let.

Nintendo nepřestává udivovat čísly: mezi hráči je 41 milionů Switchů, z toho 2 miliony Switchů Lite

Nintendo to s touto generací své konzole zvládá na jedničku. Otevření se třetím stranám, skvělý nápad s Joy-Cony, možnost handheldu i doku a skvělé exkluzivity přivábily k Japoncům hráče, kteří dříve o Nintendo ani nezavadili. Podepisuje se to na prodejích hardwaru i softwaru, a protože se není za co stydět, jsou všechna zajímavá čísla veřejná.

Nintendo Switch umí konečně pořizovat videa a přenášet uložená data. Ale má to háček

Nejnovější konzole od Nintenda u nás v redakci patří k velice oblíbenému kusu hardwaru. Mohou za to samozřejmě hry jako The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8 Deluxe a Mario + Rabbids Kingdom Battle. Zároveň pomáhá všestrannost konzole, joy-cony, seznam podporovaných her třetích stran atd. Přesto má Switch své mouchy a spoustu chybějících funkcí. Část těchto nedostatků řeší update 4.0.0. Ale opravdu jenom část.

Nintendo boduje - Switch prodal skoro 5 milionů kusů, nejúspěšnější hrou je Mario Kart 8

Všichni sýčkové a nevěřící Tomášové se musí červenat, když si přečtou nově zveřejněné komerční výsledky konzole Nintendo Switch. Z přístroje, který v první chvíli vypadal jako takový technologický early access, se totiž vyklubal nevídaný hit. Do konce června ho bylo prodáno 4,7 milionu kusů, což Nintendu pomohlo obrátit loňskou ztrátu ze stejného kvartálu v zisk téměř 200 milionů dolarů. A vzhledem k tomu, že se na nedostatkovou konzoli stojí dlouhé fronty, bude příval optimistických cifer v budoucnu pravděpodobně pokračovat.

Bleskovky

  • 1. 2. 12:59 - Už se prodalo téměř 80 milionů Switchů. Animal Crossing si jde pro první místo

  • 8. 8. 2018 - Britský žebříček prodejnosti 31. týdne roku 2018: 1. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, 2. LEGO The Incredibles, 3. Mario Kart 8 Deluxe.

  • 17. 4. 2018 - Britský žebříček prodejnosti 15. týdne roku 2018: 1. Far Cry 5, 2. FIFA 18, 3. Mario Kart 8 Deluxe.

  • 21. 6. 2017 - NPD: Nejprodávanější hry na americkém trhu v květnu 2017: 1. Injustice 2, 2. Mario Kart 8 Deluxe, 3. Grand Theft Auto V.

  • 24. 5. 2017 - NPD: Nejprodávanější hry na americkém trhu v dubnu 2017: 1. Mario Kart 8 Deluxe, 2. Persona 5, 3. The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Zajímavostí je, že se díky zpětné kompatibilitě prodalo více Call of Duty: Black Ops II než Call of Duty: Infinite W

  • 16. 5. 2017 - Britský žebříček prodejnosti 19. týdne roku 2017: 1. Prey, 2. GTA V, 3. Mario Kart 8 Deluxe.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
92/100
Datum recenze:
29. dubna 2017
Recenze