Lightning Returns: Final Fantasy XIII

Lightning Returns: Final Fantasy XIII

Články

Lightning Returns uzavře Final Fantasy XIII ságu na PC 10. prosince

Miniságu Final Fantasy XIII uzavřeli tvůrci na konzolích už na začátku letošního roku, ale PC hráči si musí do 10. prosince, kdy na Steamu vyjde finále Lightning Returns: Final Fantasy XIII, které vyšle hlavní hrdinku Lightning do finální bitvy. Co budete potřebovat za hardware, abyste mohli být rozuzlení jejího dobrodružství svědky, se dozvíte v článku.

PC verze Final Fantasy XIII vyjde nečekaně už v říjnu

Square Enix je divná banda lidí, ale v zásadě je PC hráči mohou mít rádi. Na jedné straně jim na čas seberou nového Tomb Raidera, aby se Xbox One mohl v promo materiálech chlubit (dočasně) nějakou exkluzivitou, ale vzápětí jim předhodí PC verze Final Fantasy XIII trilogie. Nutno dodat, že nečekaně. PC verze FFXIII (první díl trilogie) vyjde na Steamu a SE shopu už 9. října za 16 babek (předobjednávka je se slevou) a nabídne původní hru, vylepšenou – snad vylepšenou. Tisková zpráva totiž nespecifikuje, jestli PC verze skoro pět let staré konzolovky prošla nějakými výraznějšími úpravami (podpora Steam kartiček se nepočítá a nic jiného tisková zpráva nezmiňuje).

Retro trailer na Lightning Returns: Final Fantasy XIII shrnuje děj předchozích dílů

Takhle se dělá vtipný souhrn třetího dílu trilogie! Brzy vyjde Lightning Returns: Final Fantasy XIII a je celkem jasné, že nejen ti, kdo předchozí díly nehráli, ale i ti, kteří je hráli a nemají dokonalou paměť, se mohou občas cítit v rámci nové zápletky jako Alenka v říši divů.

Nové video shrnuje, co přinese Lightning Returns: Final Fantasy XIII

Mám pocit, že v milionu videí z Lightning Returns: Final Fantasy XIII už bylo řečeno vše potřebné, důležité, možné a asi i nemožné. Dokonce do té míry, že se člověk v té záplavě kostýmů, jednotlivých prvků a vlastně úplně všeho mohl ztratit a zapomenout, oč ve hře jde.

Vývojářský deník Lightning Returns: Final Fantasy XIII se věnuje i hudbě

Japonské RPG Lightning Returns: Final Fantasy XIII završí „třináctkovou“ trilogii a také příběh bojovnice Lightning. Square Enix se snaží hru co nejvíce propagovat právě skrze Lightning, což není úkol úplně snadný, protože nemůže vsadit na tradiční JRPG lákadla, jako je rozmanitá skladba vaší party.

Bleskovky

  • 19. 10. 2015 - PC verze Lightning Returns: Final Fantasy XIII vyjde až na začátku prosince.

Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
66/100
Datum recenze:
7. března 2014
Recenze