Kingdoms of Amalur: Reckoning

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Články

Remaster RPG Kingdoms of Amalur: Reckoning dostane nové rozšíření

Svět Amaluru ještě neřekl své poslední slovo

Best of 2012: Nejlepší hry, které nikdo nehrál

Jednu z nových kategorií v rámci našeho seriálu článků Best of 2012, kterou jsme po zralé úvaze zavedli oproti loňsku, naplňují tituly, které nás nějakým způsobem oslovily, považujeme je za dobré či dokonce výborné, ale buď se moc neprodávaly, nemluvilo se a nemluví o nich, potažmo jsou neznámé v našich končinách. Tímto způsobem se na ně snažíme upozornit a některé z vás třeba i motivovat k tomu, abyste je buď vytáhli z poličky a oprášili, nebo se po nich mrkli a koupili je v různých slevových akcích. Pětici titulů, které měly být úspěšné a známé, ale z nějakého důvodu nejsou vám, včetně jednoho krále, představí patron kategorie Lukáš Grygar.

Epic otevírá Impossible Studios, pohrobka tvůrců Amaluru

Možná je to příběh s dobrým koncem a nebo alespoň momentálním průběhem.

38 Studios zabila přílišná sebedůvěra a nezkušenost šéfa

Na jazyk se mi dere jedno klišé označení za druhým, když si pročítám výborný článek z Boston Magazine, který rekapituluje strmý pád 38 Studios, který začal už ve chvíli, kdy známý baseballista Curt Schilling firmu založil v roce 2006 pod názvem Green Monster Games. Kontinuálnímu přísunu hororových zpráv spojených s krachem 38 Studios se nešlo vyhnout. Většina z nás jej ale řešila hlavně z pohledu solidního RPGčka Kingdoms of Amalur: Reckoning, ačkoli právě to nemělo se situací ve firmě zas tak moc společného, protože vznikalo separátně ve studiích Big Huge Games a zafinancováno bylo zejména z peněz EA. Ne z kapsy Curta Schillinga, který 38 Studios vedl stejným stylem, jakým se prosadil jako hráč baseballu a doufal, že právě přes herní byznys se dostane na stejnou úroveň slávy a finanční síly, jako třeba Bill Gates.

Fight Club #81: Mlčení tučňáka

Hostem nejubilejního Klubu rváčů #81 byl tentokrát prominent, kterého už zase dlouho neuvidíte. Nemusel vůbec hovořit, ale přesto si zjednal respekt všech tří zbývajících protagonistů a zejména lidí v chatu. Většího bosse, než Tučňáka už asi v našem podcastu neuvidíte. Nesměle jsme mu tedy sekundovali debatou o podobě E3 výstavy na Games, o zombáckém modu Day Z pro Arma II, ale i o neslavném osudu 38 Studios. Tučňák si o našich amatérských rozpravách myslel své a oprávněně, ale to už je prostě on – Tučňák.

Bleskovky

  • 11. 9. 2018 - THQ Nordic sice koupilo značku Kingdoms of Amalur, ale vydavatelská práva má stále EA. Tím se budoucnost případného remasteru trochu komplikuje.

  • 6. 9. 2018 - THQ Nordic kupuje značku Kingdoms of Amalur.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Datum recenze:
14. února 2012
Recenze