Killzone: Mercenary

Killzone: Mercenary

Články

DLC pro Killzone: Mercenary přináší offline souboje s boty

Nikdo už vám sice neřekne, jak se to mohlo stát, ale PS Vita střílečku Killzone: Mercenary jsme na Games nerecenzovali. Možná zpětně nedostatek napravíme, ale pro tuto chvíli postačí konstatování, že kapesní Killzone je sice moc pěkná, ale také dost obyčejná střílečka s nedostatkem obsahu. Tvůrci z Guerrilla Cambridge se ale na příkaz svých nadřízených snaží jmenovanou „závadu“ kontinuálně odstranit. Nedávno majitelům hry nabídly dvě multiplayer mapy a zítra (středa) vydají DLC, které umožňuje hraní všech multiplayer map offline proti botům.

Recenze Diablo 3 a další články z Konzolista.cz

Co jiného by tento týden měli kolegové z Konzolista.cz předložit než recenzi konzolové verze Diabla 3? Navíc přihodili i recenzi handheldové sci-fi střílečky Killzone: Mercenary pro PS Vita, a když už byli v tom mlácení poskoků Diabla, podívali se na to, jak bude vypadat chystaný datadisk Reaper of Souls. K tomu samozřejmě shrnuli novinky a zajímavosti ze světa konzolí za poslední týden, jak se můžete přesvědčit v článku.

Z Ruska dovátý trailer připomíná Killzone: Mercenary

Ještě v minulém půlroce bych s klidem prohlásil, že PS Vita má ve svém herním spektru roční zpoždění a tečka. Ale letos konečně začíná dostávat svému potenciálu. Kromě hrstky „velkých titulů“ a se suitou méně ambiciozních (byť velmi často zábavných) her, které už v portfoliu měla, konečně začíná majitele ne úplně uspokojivě prodávaného handheldu, když už ne rozmazlovat, tak alespoň naplňovat nadějí.

Killzone: Mercenary slibuje na PSV zábavu i grafické orgie

Peníze, peníze a zase jen peníze. Killzone: Mecenary odráží povahu dnešní konzumní společnosti a namísto boje za svobodu či proti okupaci, který známé z konzolových Killzone her, vás staví do role žoldáka, co neřeší strany a jejich zájmy, ale jde za tím, kdo zaplatí nejvíce. Pro sérii Killzone je to příjemná změna, tedy bude až Killzone: Mecenary letos 17. září vyjde. Těžko říci, jak hře pomůže, když vyjde ve stejný den jako Grand Theft Auto V, ale pro majitele handheldu PS Vita to určitě bude smysluplné rozšíření nabídky dostupných titulů. A navíc rozšíření pohledné, jak ukázal nedávno vydaný trailer a připomíná to i dnešní video (v článku) s novými záběry a spoustou nakašírovaných řečí o hře od šéfgrafika hry Toma Jonese.

Killzone: Mercenary pro PS Vita vyjde v září

PlayStation Vita potřebuje povedenou velkou hru, a pokud možno, tak akci jako sůl. A vypadá to, že Killzone: Mercenary by mohla tímto hitem být. Sony nyní ohlásila, že hra vyjde 17. září, což je poněkud pozdě (někdo by řekl, že o rok později, než měl titul vyjít), ale lepší, než nikdy. Zároveň vydali Soňáci několik obrázků a trailer ze hry, který nevypadá vůbec špatně a najdete jej uvnitř článku.

Souhrn tiskové konference Sony

Tiskovka Sony na GamesComu určitě nepatřila k vrcholům výstavy. Nicméně nedá se říct, že by nepřinesla několik zajímavých informací a pár nových her, byť nejde o nějak převratné tituly. Oproti E3 se lišila hlavně tím, že se opravdu hodně věnovala PS Vita a snažila se napravit svou pošramocenou čest ohledně tohoto handheldu. Souhrn toho, co se na toskovce představilo a oznámilo najdete spolu s průběžně doplňovanými videi uvnitř článku. PS Vita a novinky kolem níOsobně považuji za klíčovou informaci, která byla jen tak letmo zmíněna, tolik očekávaný příchod klasik z PS One. Ty by se měly v nabídce handheldu objevit 28. srpna, což je skoro za rohem. Sice to mělo být od startu handheldu, ale lepší pozdě, nežli nikdy. Detaily ohledně Call of Duty: Black Ops Declassified. Hra se bude časově odehrávat mezi prvním a druhým Black Ops. Hra bude využívat dotykového displaye, ale samotný trailer, který se snad brzy objeví, nic extra neukázal. Ale vzhledem k tomu, jak moc tato platforma potřebuje nové hry to je stejně plus. Najdeme zde i multiplayer 4vs4 hráči a módy jako Team Deathmatch nebo Kill Confirmed. Hra vyjde i se speciálním bundlem Vity.

Bleskovky

  • 25. 7. 2022 - Studio Guerrilla Games ukončuje online podporu posledním dílům Killzone a RIGS

  • 16. 1. 2017 - Po 19 letech končí studio Guerilla Cambridge (Rigs, Killzone Mercenary).

  • 15. 6. 2015 - Sony si zaregistrovala ochrannou známku "Rigs". Podle nepotvrzených zpráv jde o název multiplayerové mech střílečky od Guerilla Cambridge (Killzone: Mercenary).

  • 31. 3. 2015 - Členové PS Plus programu obdrží 8. dubna zdarma hry Tower of Guns (PS3/PS4), Never Alone (PS4), Dishonored (PS3), Aaru’s Awakening (PS3/PS4), Killzone Mercenary (PSV), MonsterBag (PSV).

  • 22. 10. 2014 - Obrazem: Koncept arty Geoffreyho Ernaulta, který od března pracuje v Guerrilla Cambridge (Killzone: Mercenary).

Hodnocení Metacritic:
78/100