Killzone: Mercenary slibuje na PSV zábavu i grafické orgie
zdroj: tisková zpráva

Killzone: Mercenary slibuje na PSV zábavu i grafické orgie

9. 3. 2013 16:35 | Video | autor: Petr Poláček |

Peníze, peníze a zase jen peníze. Killzone: Mecenary odráží povahu dnešní konzumní společnosti a namísto boje za svobodu či proti okupaci, který známé z konzolových Killzone her, vás staví do role žoldáka, co neřeší strany a jejich zájmy, ale jde za tím, kdo zaplatí nejvíce. Pro sérii Killzone je to příjemná změna, tedy bude až Killzone: Mecenary letos 17. září vyjde. Těžko říci, jak hře pomůže, když vyjde ve stejný den jako Grand Theft Auto V, ale pro majitele handheldu PS Vita to určitě bude smysluplné rozšíření nabídky dostupných titulů. A navíc rozšíření pohledné, jak ukázal nedávno vydaný trailer a připomíná to i dnešní video (v článku) s novými záběry a spoustou nakašírovaných řečí o hře od šéfgrafika hry Toma Jonese.

Mercenary běží na modifikovaném enginu z Killzone 3, takže krom grafické stránky sdílí i většinu herních vlastností konzolových Killzone her. Tempo boje by ale na konto větší účinnosti zbraní mělo být přeci jenom rychlejší, likvidace na blízko ještě brutálnější díky zapojení dotykového displeje a díky přidání několika nových prvků (možnost posílat airstriky, pomocná drona s elektrickými výboji apod.) by akce mohla být i taktičtější. Nehledě na to, že pestřejší hratelnost snad zajistí možnost brát i mise jak za ISA, tak za Helghan. Znovu připomínám, že to všechno bude motivováno finančním profitem, za který si budete dokupovat nové zbraně a vybavení, protože si sami budete určovat, jaká udělátka s sebou na misi vezmete.

...

Podstatný pro úspěch hry bude i multiplayer se všemi proprietami moderních stříleček včetně leaderboardů, ale jestli mám z celého videa něco skutečně vypíchnout, pak je to záměr tvůrců nabídnout hráčům spoustu obsahu různého charakteru a pro různé okamžiky. Pro dvacetiminutovku v MHD, pro pětiminutovku u doktora, ale i několik hodin soustředěného hraní doma.

Tohle je slib, který v souvislosti s handheldovou hrou neslyším poprvé, naopak padne v podstatě vždycky. Zatím se ho ale málokteré hře podařilo dodržet a mě by zajímalo, jestli je podobné škálování obsahu hry vlastně nutné a ku prospěchu věci. Myslím si, že spíše není, protože na zmíněné pětiminutovky má člověk kdejakou blbost na mobilu, zatímco Vita, přestože jde o handheld, je spíše na delší posezení. Možná, opravdu jen možná, kdyby tvůrci s PS Vita či 3DS pracovali spíše jako se zmenšeninami velkých konzolí, a ne jako s mobilním zařízením na úrovni chytrého telefonu, tak by se to mělo pozitivně odrazit v herní produkci – ubude jednoduchých her a hříček, co je opravdu pohodlnější hrát na mobilech, přibydou projekty s bytelnější podstatou i zpracováním. Troufám si tvrdit, že právě takové si majitelé PS Vita přejí v první řadě. I když se klidně nechám opravit.

 

Nejnovější články