Killer7

Killer7

Články

Zahrajte si remaster Sudovy průlomové hry Killer7

Dodnes platilo, že absence PlayStationu 2 a GameCubu ve vašem obýváku logicky znamenala i absenci akční adventury Killer7. Tedy za předpokladu, že nejste sběrateli her na historických nosičích. Pokud se vám zastesklo po tomto unikátním díle, které proslavilo jeho autora Goičiho Sudu známého jako Suda51, nemusíte hned shánět staré konzole a cédéčka se hrou. Stačí se vydat na Steam a pořídit si remaster.

Suda51 remasteruje nejdůležitější výtvor své kariéry – Killer7

Psal se rok 2005. Ti, kdo doma měli některou z konzolí PlayStation 2 a GameCube, možná narazili na zvláštně vypadající hru Killer7. Tehdy u nás ještě neznámý autor Goiči Suda (Suda51) se právě s ní poprvé ve své kariéře odhodlal nakouknout i na jiný než japonský trh. Tohoto rozhodnutí opravdu nelitoval. Nyní se po třinácti letech vrací do zlomového bodu života, aby tento netradiční titul nabídl i dnešnímu publiku.

Japonský Tarantino Suda51 vypráví o svých zrušených hrách

Suda51, vlastním jménem Goichi Suda, je mezi japonskými vývojáři něco jako samorostlá superstar. Trojice her Killer7, The Silver Case a No More Heroes mu vysloužila označení japonského herního Tarantina a jeho hry přitahují neustále pozornost pro svou nekonvenčnost. Suda začal s hrami v devadesátých letech v Human Entertainment a většinu titulů vydával především v Japonsku. "Roku 1998 jsem šel na volnou nohu. O rok později jsem zkrachoval," uvádí přednášku na konferenci Reboot v chorvatském Dubrovníku. Oklepal se, založil studio Grasshopper Manufacture a šel dál. Celé povídání zaměřil na hry, které se mu nikdy nepovedlo vydat. Pojal tedy přednášku v momentálně oblíbeném stylu "fuckupů".

Bleskovky

  • 26. 10. 2021 - Tvůrce No More Heroes koupil čínský NetEase

  • 28. 5. 2018 - Po 13 letech od původního vydání dorazí remaster hry Killer7 na PC. Dostupný bude na STEAM v průběhu podzimu. (+ trailer)

  • 5. 9. 2016 - V Suda51 by se rádi pustili do remasteru hry Killer7.

REMAKE

Killer7 Remaster
Killer7 Remaster
Akční, Adventura
PC
15. listopad 2018
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
74/100
Datum recenze:
4. srpna 2005
Recenze