Just Survive

Just Survive

Články

Just Survive to nepřežila: odnož H1Z1 vývojáři zavřou letos v říjnu

Just Survive nedostála svému jménu a skončí. Tvůrci ze studia Daybreak oznámili, že 24. října svoji survival akci definitivně zaříznou. Důvod je přitom prostý: kvůli příliš malému počtu hráčů je další vývoj, podpora, a dokonce jenom samotný chod hry pro vývoje dle jejich slov „neudržitelný“.

Velké změny v H1Z1: Just Survive – nový název a mapa

Rozlučte se s H1Z1: Just Survive, přivítejte pouze Just Survive. Zombie survival hra od Daybreak Game Company si prošla další velkou změnou, tentokrát prý tou zatím největší. Vedle obsahových změn nezůstal ani původní název a ze hry, na jejíž variantě King of the Kill kdysi pracoval i tvůrce PlayerUnknown’s Battlegrounds, úplně vypadlo označení H1Z1. Na oplátku ovšem obdržela řadu novinek včetně obrovské mapy.

Dvojice videí demonstruje rozdělení onlinovky H1Z1 na dvě samostatné hry

Jak jsme před dvěma týdny avizovali, tak se i stalo. Pokud jste během víkendu pustili H1Z1, museli jste si všimnout významné změny. Stávající "survival" verze se nově jmenuje H1Z1: Just Survive a na Steamu se rovněž objevil druhý samostatný titul s názvem H1Z1: King of the Kill, který pracuje výhradně s vyvražďovacím konceptem.

Survival onlineovka H1Z1 se rozdělí na dvě samostatné hry

Po dlouhých diskusích ohledně dalšího vývoje H1Z1 se studio Daybreak rozhodlo rozdělit hru na dva samostatné tituly - H1Z1: King of the Kill (Battle Royale) a H1Z1: Just survive. Netradičnímu kroku se nelze divit. Hráčská komunita opouštěla survival mód hry ve velkém, protože se studio v poslední době zaměřilo prakticky jen na vývoj Battle Royale módu. O survival módu tvůrci příliš nehovořili a upustili od roadmapy i eventů – ty, které se odehrály, se týkaly pouze Battle Royale. Přesto ale existuje spousta hráčů, kteří do survival módu vkládali své naděje na pořádnou hru s pravidelnými updaty. Proto se studio rozhodlo základní hru rozdělit a vyhovět oběma komunitám. Ve výsledku by tak všichni hráči měli dostat to, co chtějí…

Dojmy z H1Z1 - velmi zdatný protivník DayZ, Rust a dalších survival her

Onlineovka H1Z1 prodělala v poslední době řadu změn, na jejichž konto nabyla podstata hry úplně jiných rozměrů. Už se totiž nejedná o prostou kopii DayZ, ale o největšího konkurenta úspěšného projektu Deana Hall a Bohemia Interactive. Pravděpodobně si teď říkáte, že jsem se zbláznil, protože H1Z1 nikdy nemůže dostáhnout atraktivity DayZ. Pokusím se vás ale přesvědčit o opaku.

Sony Online Entertainment se trhla od Sony a „těší se na tvorbu her pro Xbox One“

Na MMO poli došlo k menšímu přesunu, který se ale týká relativně velkého online hráče. Sony prodala svou MMO divizi Sony Online Entertainment investiční skupině Columbus Nova. Na to konto se SOE stává nezávislým studiem a zároveň se přejmenovává na Daybreak Game Company. Pro herní základnu samotné společnosti by se nemělo nic měnit, tím spíše, že v čele studia stále stojí John Smedley, který de facto stojí za úspěchy celého, nyní již bývalého, Sony Online Entertainment.

Bleskovky

  • 17. 8. 2017 - Hra H1Z1: Just Survive změnila s novým updatem název na Just Survive.

  • 26. 1. 2016 - Chris Wynn, bývalý šéf vývoje Mass Effect Andromeda (Bioware), nastoupil na pozici výkonného producenta ve firmě Daybreak Games, kde pracuje na H1Z1.

  • 15. 1. 2015 - Video: 8 sekund dlouhý trailer na H1Z1 připomíná dnešní Early Access vydání hry.

  • 13. 1. 2015 - Video: 5 hodin záběrů z H1Z1.

  • 4. 8. 2014 - Všichni vývojáři titulu H1Z1 se nyní soustředí na PC verzi.

  • 8. 5. 2014 - H1Z1 nabídne realistické a dynamicky se měnící počasí i střídání dne a noci.