J.U.L.I.A.: Among the Stars

J.U.L.I.A.: Among the Stars

Články

Kvůli změnám v evropských zákonech už CBE software nebude prodávat své hry přímo

České studio CBE software, které stojí za tituly J.U.L.I.A.: Among the Stars a Vampires až do 1. ledna nabízelo na svých stránkách ke koupi své hry bez DRM. Nicméně s novou evropskou legislativou v oblasti daně z přidané hodnoty muselo studio od této praxe ustoupit, protože, jak uvedli tvůrci na svých stránkách, by byla byrokratická zátěž neúnosná.

Herní konference CEEGS vítá s otevřenou náruči vývojáře, akademiky i hráče

Vedle herní akcí zaměřených vyloženě na hry, které se konají v následujících dvou týdnech (For Games, PlayStation Nation), můžete v dohledné době navštívit též konferenci CEEGS 2014, která se hrám a herní kultuře věnuje spíše v akademické, historické a teoretické rovině. Nezdá se však, že by uvedená charakteristika konference byla synonymem pro přílišnou odbornost či nezábavnost. Sestava přednášejících a zveřejněný program totiž slibuje, že účastníci načerpají spoustu podnětných a zajímavých informací bez ohledu na míru své odbornosti.

GamesPlay: Honza Kavan hraje sci-fi adventuru J.U.L.I.A.: Among the Stars

Příběh vývoje adventury J.U.L.I.A.: Among the Stars od českého studia CBE je řádně zamotaný. Všechno začalo vydáním původní verze hry na jaře 2012, která od hráčů posbírala smíšené reakce. Následovaly problémy s vydavatelem hry Lace Mamba, který CBE nezaplatil podíl z prodeje hry, a několik měsíců dělal mrtvého brouka. Vývoj událostí pokračovaly oznámením vývoje vylepšené edice hry, z níž se postupem času stala J.U.L.I.A.: Among the Stars, která úspěšně prošla kampaní na IndieGoGo a nedávno vyšla. Změny oproti původní verzi jsou natolik zásadní a rozsáhlé, že jde v podstatě o novou hru, kterou vám dnes v autorském gamesplayi představí společně s Pavlem její tvůrce Jan Kavan.

Česká J.U.L.I.A. Among the Stars oznamuje s novým trailerem zářijové datum vydání

Všichni, kdo se těšíte na osobitou českou adventuru J.U.L.I.A. Among the Stars od CBE Software si už rezervuje nějaký čas v září. Tehdy totiž hra vychází, přesněji řečeno 12. září, a vy se tedy budete moci v roli astrobioložky Rachel pustit do prozkoumávání neznámé planety a celého cizího solárního systému. K ruce budete mít dva společníky, titulní umělou inteligenci J.U.L.I.A. a velkého průzkumného robota.

Vývoj her v Česku v roce 2013 - část 1.

Začalo to tímto seznamem. Před časem jsme se s Petrem domluvili, zřejmě někdy kolem vyhlašování našich Best of 2013, že se pokusíme vytvořit kompletní seznam her, které v loňském roce vytvořili čeští herní vývojáři. Když jsme ale na konci našeho počítání, pátrání a sumarizování (díky Petrovi Kubcovi za pomoc) došli k číslu přesahujícím 40 titulů (!), bylo jasné, že u obyčejného seznamu skončit nemůžeme. Už jenom proto, že o celé řadě her v seznamu jsme předtím neslyšeli, jakkoli (odpusťte malou sebechválu) na Games.cz věnujeme českým hrám nadstandardní prostor.

Rozhovor s Janem Kavanem z CBE o hororech a herní hudbě

Možná vás překvapí, když se během půl hodiny skloňují hry, interaktivní hudba, spisovatel M. R. James a potenciál herních hororů. Přesně to se ale stalo v rozhovoru s Honzou Kavanem, šéfem studia CBE Software, které je podepsáno pod hrami jako Ghost in the Sheet nebo J.U.L.I.A. Honza detailně rozebral, jak se mění podoba J.U.L.I.A. a odtajnil zákulisní dění kolem projektu Serena nebo komplikace s vydavatelem Lace Mamba.
Hodnocení Metacritic:
71/100