Inside
Věková dostupnost

Inside

Články

Červencové Games with Gold přinesou na Xbox temnotu a strašidelné zámky

Hlavním tahákem červnové nabídky předplatného pro Xbox One byl hokej a Portal, červenec sází na tolik potřebné ochlazení a uvězní vás v labyrintu gotického zámku, kam přes několikametrové zdi nedopadne jediný paprsek slunce. Jednu z nejznámějších her o lovení upírů z roku 1997 si můžete vychutnat spolu s podobně potemnělým indie kouskem, disneyovkou a gaučovou bojovkou.

Discord otevírá svůj obchod s desítkami pečlivě vybraných titulů

Tak je to konečně tady. Steam, GOG a další podobné služby mají nového vyzyvatele od Discordu. Zatím samozřejmě nedokáže konkurovat rozsahem nabízeného obsahu, ale slibuje opravdu zajímavé prvky – hry, které správci pečlivě vybírají, hry, které mají časovou exkluzivitu, předplatné s přístupem k výborným hrám. Ale je přesto vůbec pro další digitální obchod místo?

Let's Play Cinema - ArcadeBulls hraje Inside v kině

Jednou ze součástí videoherního pásma Press Start (více informací v článku a videu) v rámci Letní filmové školy v Uherském Hradišti je i unikátní forma let’s playe. Čím se tak vymyká tradičním let’s play videím a formátům? Jde totiž o přímý přenos hraní z kina, což rozhodně není obvyklé nejenom v našich končinách, ale obecně ve světě. Sám o sobě je to možná důvod, proč let’s play sledovat. Dalším je fakt, že parádní hru Inside bude naživo v kině hrát český “twitcher” Oldřich Štěrba, který vystupuje pod uměleckým jménem @ArcadeBulls. Podívejte se, co se během přenosu v kině budě dít. Začíná to v 17:00.

Best of 2016: Nejlepší adventura & logická hra

Hry, u kterých musíte v rámci dalšího postupu zapojit mozek, mohou mít zcela odlišné podoby. Ať už si ale ten mozek lámete na spletitých zápletkách nějaké tradiční adventury, nebo vás trápí abstraktní rébusy, odměnou je nejenom radost z chytrosti vlastní, ale i z chytrosti tvůrců. Letos nominované hry právě tohle umí na výbornou a navrch ještě zvládají být silnými emocionálními zážitky nebo třeba mnohovrstevnatým podobenstvím.

GamesPlay: Od 16:30 hrajeme trojici nezávislých her

V dnešním GamesPlayi si pro vás Pavel nachystal rovnou trojici her, které vzešly z nezávislé vývojářské scény. První z nich je dynamická realtimová strategie Crush Your Enemies, v níž hrajete za zlé, opilé barbary. Jak jste se ale mohli dočíst v naší recenzi, pod spartánským vizuálním kabátkem se skrývá povedená hratelnost a především zábavný titul. Druhou hrou je kritiky i námi (viz videorecenzi) vřele přijatý kousek Inside, v němž sledujete fascinující cestu jednoho chlapce – kam, to už vám, alespoň zčásti, ukáže Pavel.

Bleskovky

  • 23. 8. 2019 - Dalšími hrami zdarma na Epic Games Store budou od 29. srpna plošinovky Celeste a Inside.

  • 26. 9. 2017 - Úspěšná logická indie adventura Inside míří na Switch a iOS zařízení.

  • 23. 1. 2017 - Obrazem: Playdead (Inside, Limbo) se podělil o artwork z připravované adventury.

  • 2. 8. 2016 - Neoficiálně: Inside dorazí koncem srpna na PS4.

  • 13. 7. 2016 - Inside je podle serveru Metacritic nejlépe hodnocenou Xbox One hrou tohoto roku.

  • 29. 6. 2016 - Metacritic hodnocení (z 41 recenzí) právě vydané akční hry Inside je 91%.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
18. srpna 2016
Recenze