Homeworld 2

Homeworld 2

Články

Nový díl pořadu Games TV rekapituluje sérii Homeworld a zkouší za vás Deserts of Kharak

Vydání strategie Homeworld: Deserts of Kharak posloužilo jako inspirace k ohlédnutí za předchozími díly kultovní série. V novém díle Games TV se ale navíc dozvíte, jak vlastně napjatě očekávaný pouštní prequel dopadl.

GamesPlay: hrajeme oprášenou strategickou legendu Homeworld Remastered

Pátky patří v našem programu obvykle retro gamesplayům, a přestože titulek hovoří jinak, ani následující vysílání nebude výjimkou. Naopak půjde o ekvivalent "kindrvajíčka", protože dostanete dvě věci v jedné. Během tradiční hodinky si s vámi a pro vás zahrajeme jednak původní verze kultovních sci-fi strategií Homeworld a Homeworld 2, ale i graficky omlazené verze obou her, které nedávno vyšly v rámci remasterované kolekce. Kdo Homeworld zná a má rád, může si díky záběrů připomenout skvělé zážitky z minulosti. Koho naopak původní hry minuly, může díky gamesplayi zjistit, co na Homeworldu všichni mají, a proč sérii tak uctívají.

Ambiciózní modifikace nabídne Mass Effect univerzum v Homeworld Remastered

Před časem se na Steamu objevila zajímavá modifikace pro klasický Homeworld 2, která do hry přináší univerzum Mass Effect třeba v podobě čtyř frakcí (Alliance, Cerberus, Geths, Reapers), řady nových lodí a další náplni z Mass Effectu. Vydání remasterované edice prvních dvou dílů série Homeworld však nenechalo tvůrce ze studia Phonex Interactive přiliš dlouho na vážkách – i modifikace si zasluhuje hezčí verzi. Proto tvůrci z týmu Phoenix Interactive pracují na nové verzi svého modu pro Homeworld Remastered Collection.

První záběry z Homeworld Remastered přináší i termín vydání na konci února

Loni v listopadu ukázal Gearbox HD verzi sci-fi strategie Homeworld pouze na obrázcích, ale tentokrát už fanoušky kultovní série trápit nebude. Krátký trailer nabízí záběry z nově vytvořených filmečků (původními tvůrci), ale hlavně předvádí srovnání starých a nových verzí Homeworld a Homeworld 2. Zároveň s tím tvůrci spustili předobjednávku na Steamu, oznámili, že Homeworld Remastered Collection vyjde 25. února a krom řady bonusů nabídne i přístup do multiplayerové bety.

Homeworldy se vrací v remasterované edici i se sběratelkou

O chystaném znovuvydání naleštěných Homeworldů se šuškalo už od převzetí značky Gearboxem, oficiálně to bylo potvrzeno loni v létě. Nyní však po dotazovací akci představil Gearbox skoro-definitivní vzhled balíčku. Obsahuje graficky vylepšené verze obou her, puristé se však nemusejí obávat přepisování historie.

REMAKE

Homeworld Remastered Collection
8/10
Homeworld Remastered Collection
Strategie, Simulace
PC
25. únor 2015
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Datum recenze:
7. října 2003
Recenze