Homeworld Remastered Collection

Homeworld Remastered Collection

Články

Reaper Bundle láká na desítku trhlých her zlevněných o 97 %

Co si dneska koupíte za 135 korun? Výhodné polední menu v restauraci, kilo šunkového salámu nebo měsíc sledování České televize. Anebo Fanatical Reaper Bundle, pokud vaše srdíčko zatouží po tomhle nepravděpodobném mixu her, který by při původních cenách stál přes čtyři a půl tisíce. Co v něm najdete? Notoricky známé Payday 2, automobilové toulání po zemích bývalého východního bloku Jalopy, remasterovaný Homeworld a mnoho dalšího.

Společně s důležitým updatem 2.0 vychází Homeworld Remastered i na GOG

Homeworld Remastered Collection, oprášené a naleštěné dědictví dob, kdy rozhodně nepanovalo na strategickém poli sucho, muselo potěšit každého milovníka strategií (viz naší recenzi). Gearbox rozhodně neudělal se svým remasterem ostudu, ale vždycky je co opravovat a vylepšovat a důkazem toho je masivní update 2.0, který už si do hry můžete stáhnout. Jen pozor, nová verze hry nepodporuje staré uložené pozice, takže sice zůstane zachovaný postup v kampani, ale pokud máte uloženo uprostřed mise, nejprve si ji dohrajte.

Nový díl pořadu Games TV rekapituluje sérii Homeworld a zkouší za vás Deserts of Kharak

Vydání strategie Homeworld: Deserts of Kharak posloužilo jako inspirace k ohlédnutí za předchozími díly kultovní série. V novém díle Games TV se ale navíc dozvíte, jak vlastně napjatě očekávaný pouštní prequel dopadl.

Video z vývoje Homeworld: Deserts of Kharak vybízí k procházce nebezpečnou pouští

Až do Vancouveru zve hráče vývojářský deníček mladší sestry strategické série Homeworld – realtime strategie Deserts of Kharak. Takřka devět minut dlouhé video se detailně věnuje pozadí vývoje sci-fi strategie, jež původně začínala pod zcela jiným názvem a poukazuje na některé motivy, které ve hře najdete a především objasní, proč se autoři rozhodli právě pro tuto stylizaci.

Best of 2015: Nejlepší remaster

Hlasy zevnitř vývojářské komunity, které před vydáním konzolí PS4 a Xbox One prorokovaly, že pro ně bude prvních pár let k dispozici relativně málo původních her, protože Sony a Microsoft se s tvůrci o nových strojích začaly bavit pozdě, měly pravdu. Když se oba stroje objevily na trhu, nebylo pořádně co hrát a díru bylo třeba něčím zalepit. Tak odstartovala vlna remasterů a HD remaků starších her, která však nezůstala pouze na konzolích – přelila se i na PC a výsledkem je situace, kdy počet vydávaných remasterů a HD remaků tvoří každý měsíc podstatnou část balíku všech vydaných her. Nastal tedy čas vyčlenit remastery do vlastní kategorie, abychom mohli určit, které z nich se v roce 2015 povedly nejvíce.

Bleskovky

  • 25. 2. 2015 - Dnes vyšel ve stínu očekávávaného remasteru Homeworldu i výborný remake původního Oddworld: Abe's Oddysee. (thx Lukyz)

ORIGINÁL

Homeworld 2
9/10
Homeworld 2
Strategie
PC
26. září 2003
Homeworld
8/10
Homeworld
Strategie
PC
1999 - Blíže neurčeno
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
86/100
Datum recenze:
28. února 2015
Recenze