Homeworld Remastered Collection

Homeworld Remastered Collection

Články

Reaper Bundle láká na desítku trhlých her zlevněných o 97 %

Co si dneska koupíte za 135 korun? Výhodné polední menu v restauraci, kilo šunkového salámu nebo měsíc sledování České televize. Anebo Fanatical Reaper Bundle, pokud vaše srdíčko zatouží po tomhle nepravděpodobném mixu her, který by při původních cenách stál přes čtyři a půl tisíce. Co v něm najdete? Notoricky známé Payday 2, automobilové toulání po zemích bývalého východního bloku Jalopy, remasterovaný Homeworld a mnoho dalšího.

Společně s důležitým updatem 2.0 vychází Homeworld Remastered i na GOG

Homeworld Remastered Collection, oprášené a naleštěné dědictví dob, kdy rozhodně nepanovalo na strategickém poli sucho, muselo potěšit každého milovníka strategií (viz naší recenzi). Gearbox rozhodně neudělal se svým remasterem ostudu, ale vždycky je co opravovat a vylepšovat a důkazem toho je masivní update 2.0, který už si do hry můžete stáhnout. Jen pozor, nová verze hry nepodporuje staré uložené pozice, takže sice zůstane zachovaný postup v kampani, ale pokud máte uloženo uprostřed mise, nejprve si ji dohrajte.

Nový díl pořadu Games TV rekapituluje sérii Homeworld a zkouší za vás Deserts of Kharak

Vydání strategie Homeworld: Deserts of Kharak posloužilo jako inspirace k ohlédnutí za předchozími díly kultovní série. V novém díle Games TV se ale navíc dozvíte, jak vlastně napjatě očekávaný pouštní prequel dopadl.

Best of 2015: Nejlepší remaster

Hlasy zevnitř vývojářské komunity, které před vydáním konzolí PS4 a Xbox One prorokovaly, že pro ně bude prvních pár let k dispozici relativně málo původních her, protože Sony a Microsoft se s tvůrci o nových strojích začaly bavit pozdě, měly pravdu. Když se oba stroje objevily na trhu, nebylo pořádně co hrát a díru bylo třeba něčím zalepit. Tak odstartovala vlna remasterů a HD remaků starších her, která však nezůstala pouze na konzolích – přelila se i na PC a výsledkem je situace, kdy počet vydávaných remasterů a HD remaků tvoří každý měsíc podstatnou část balíku všech vydaných her. Nastal tedy čas vyčlenit remastery do vlastní kategorie, abychom mohli určit, které z nich se v roce 2015 povedly nejvíce.

GamesPlay: hrajeme oprášenou strategickou legendu Homeworld Remastered

Pátky patří v našem programu obvykle retro gamesplayům, a přestože titulek hovoří jinak, ani následující vysílání nebude výjimkou. Naopak půjde o ekvivalent "kindrvajíčka", protože dostanete dvě věci v jedné. Během tradiční hodinky si s vámi a pro vás zahrajeme jednak původní verze kultovních sci-fi strategií Homeworld a Homeworld 2, ale i graficky omlazené verze obou her, které nedávno vyšly v rámci remasterované kolekce. Kdo Homeworld zná a má rád, může si díky záběrů připomenout skvělé zážitky z minulosti. Koho naopak původní hry minuly, může díky gamesplayi zjistit, co na Homeworldu všichni mají, a proč sérii tak uctívají.

Ambiciózní modifikace nabídne Mass Effect univerzum v Homeworld Remastered

Před časem se na Steamu objevila zajímavá modifikace pro klasický Homeworld 2, která do hry přináší univerzum Mass Effect třeba v podobě čtyř frakcí (Alliance, Cerberus, Geths, Reapers), řady nových lodí a další náplni z Mass Effectu. Vydání remasterované edice prvních dvou dílů série Homeworld však nenechalo tvůrce ze studia Phonex Interactive přiliš dlouho na vážkách – i modifikace si zasluhuje hezčí verzi. Proto tvůrci z týmu Phoenix Interactive pracují na nové verzi svého modu pro Homeworld Remastered Collection.

Bleskovky

  • 25. 2. 2015 - Dnes vyšel ve stínu očekávávaného remasteru Homeworldu i výborný remake původního Oddworld: Abe's Oddysee. (thx Lukyz)

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
86/100
Datum recenze:
28. února 2015
Recenze