Hawken

Hawken

Články

Fanoušci se snaží oživit Hawken. Zatím zprovoznili singleplayer

Chybí vám Hawken? Bude vám chybět dál…

Je dobojováno. PC verze multiplayerových bitev s mechy Hawken nadobro končí

Tomuto konci se nedá moc divit. Multiplayerová střílečka s obřími bojovými roboty Hawken se potýkala s problémy prakticky po celou dobu vývoje. Když v roce 2014 rozjela svou neklidnou kariéru v early accessu, přitáhla k sobě úctyhodný počet hráčů. Jenže pak se dostaly ke slovu peníze, vývoj zamrzl a základna fanoušků se začala rozpadat. Bohužel nadešel nevyhnutelný hořký konec.

Mech akce Hawken vstává z mrtvých pod novým vydavatelem

Sci-fi akce s mechy Hawken svého času působila jako blesk z čistého nebe a dokázala pobláznit velké množství hráčů. Časem však hra i přes snahu autorů začala upadat a vývoj hry se kvůli problémům vydavatelské firmy Meteor Entertainment prakticky zastavil. Zdá se ale, že by situace měla brzy změnit a Hawken se zřejmě dočká restartu díky aktivitám společnosti Reloaded Games, která už takto v minulosti oživila například průšvihovou GTA-like onlineovku All Point Bulletin.

Update Invasion přidá do Hawken nového mecha a dva nové módy

Povedená mech akce Hawken se velmi brzy dočká dalšího velkého updatu, který hru opět notně rozšíří. Vývojáři zveřejnili na oficiálním webu seznam všech změn, který by vydal pomalu na menší román. Hned ze začátku sice upozorňují, že pořád existuje několik problémů o kterých ví a budou je řešit, ale hned na to vás zasypou hromadou novinek. Mezi věci, které se ještě budou ladit, patří například uživatelské rozhraní a třeba takový Party Voice chat vývojáři rovnou odstranili, aby mohli jeho nedostatky v klidu vyřešit.

Hawken se chlubí PhysX efekty, ale něco tomu chybí...

Free to play akční hra s mechy Hawken je sama o sobě vizuálně hezká. Jak se vás vývojáři (a skrytě i Nvidia) snaží přesvědčit, bude v dohledné době ještě hezčí při využití nového PhysX prvku APEX Turbulence, který si samozřejmě užijí jenom majitelé Nvidia grafáren. Jde, velmi zjednodušeně, o to, že částice (particles) budou schopny v prostoru poletovat jako světlušky. Jak si můžete na videu prohlédnout, v demonstrovaných situacích je rozdíl opravdu viditelný, ale za sebe musím říci, že vizuálně dost nepovedený až směšný. Vůbec se to do hry nehodí.

Multiplayerová akce Hawken se rozšiřuje o zbraně a mecha

Povedená a graficky skvěle ztvárněná free to play mech akce Hawken začíná bobtnat a rozšřiovat se. Vývojáři ze studia Adhesive Games vydali nový patch, který by jiní mohli klidně označit za DLC. Kromě hromady balancování a oprav bugů totiž The Reaper Update přinesl také několik novinek. Včetně z brusu nového mecha, Reapera. Nový robotický mazel patří do třídy lehkých mechů a vyniká především v boji na blízko, nebo v odstřelování nepřátelských mechů na střední vzdálenost. Tím to ale nekončí.

Bleskovky

  • 4. 10. 2017 - 2. ledna dojde k vypnutí PC serverů pro hru Hawken.

  • 1. 7. 2016 - Dnes vyšla Xbox One verze free-to-play hry Hawken, na PS4 dorazí za týden. (+ video)

Hodnocení Metacritic:
58/100