Fanoušci se snaží oživit Hawken. Zatím zprovoznili singleplayer
zdroj: 505 Games

Fanoušci se snaží oživit Hawken. Zatím zprovoznili singleplayer

11. 8. 2020 12:00 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Hawken byla velice zajímavá onlinová střílečka s mechy, která ale narazila na až příliš mnoho problémů. Jedním z nich byl nízký počet hráčů, další háček spočíval v tom, že hra vystřídala tři vydavatele a tři studia během pěti let v early accessu. Práva nakonec skončila v rukou 505 Games a u studia Hawken Entertainment, které hru už nedokončilo.

K vypnutí serverů PC verze hry na Steamu došlo na začátku roku 2018 a od té doby vám její vlastnictví bylo k ničemu. Tedy až doteď. Uživatel DragonStrike406 se rozhodl vrátit mrtvé hře život svým projektem Hawkening.

Jde v podstatě o modifikaci, která vám umožní spustit Hawken na Steamu, ale protože servery jsou skutečně vypnuté, nepočítejte s multiplayerem. Jediné, co si můžete zahrát, je tréninková bitva s umělou inteligencí, která vám asi moc dlouho nevydrží.

Podrobný návod, jak zprovoznit Hawken

Nicméně moddeři mají v plánu zprovoznit i další módy a touží po vyjednávání s 505 Games. V ideálním případě by rádi zprovoznili servery, a roztočili tak hru více hráčů, ale nikdo si ani netroufá odhadovat, jaké mají šance.

Hrát zrušenou hru na Steamu, kterou jste si poctivě koupili, je alespoň podle amerických zákonů každopádně legální, takže by tvůrcům neměla hrozit žaloba ze strany vlastníka práv. Zatím nejde o takové terno, ale třeba se tu časem objeví další článek nadšeně oznamující zprovoznění serverů jedné pozapomenuté multiplayerové akce.

Nejnovější články