Grand Theft Auto
Věková dostupnost

Grand Theft Auto

Články

Tvůrce série GTA Dan Houser odchází z Rockstar Games

„Dle západní medicíny se ischias, zvaný lidově houser či ústřel, objevuje převážně ve středním věku, a to hlavně pak u mužů. Jedná se o náhle vzniklé bolesti v oblasti bederní páteře,“ píše se na webu Patentní medicína. Dan Houser si sice prošel dovolenou, o jejíž délce se nikomu z nás ani nesnilo, ale asi to nebude bolest zad, kvůli níž opouští slavnou společnost, kterou pomohl založit.

Koukněte na našich 10 nejsledovanějších videí roku 2018

Už jsme vám prozradili, kterých deset článků patří k těm nejčtenějším v roce 2018. Nyní je načase posvítit si na další seznam top deseti, tentokrát ale videí s největším počtem zhlédnutí. Nezajímají nás v tomto případě oficiální trailery, ale pouze naše vlastní tvorba, tedy GamesPlaye, Retro GamesPlay, LongPlaye, Cluby a další formáty. Odhadnete, o které video byl největší zájem?

Sony odhalila všech 20 her pro retro konzoli PlayStation Classic

Tak jsme se po měsíci od představení dočkali odhalení všech her pro retro konzoli PlayStation Classic. Kandidátů bylo opravdu hodně, mně samotnému vyšel vzhledem k minulému článku jen jediný tip. Jsem tedy v jistém směru zklamaný, chybí mi některé zásadní tituly v čele s Gran Turismem a Driverem, ale přesto nejde o špatný výběr. Myslelo se na snad úplně každého.

Vzpomínáme: první Grand Theft Auto a sandboxová svoboda

Popisovat všechny krvavé karamboly, které lidé páchali ve světě prvního Grand Theft Auto, by bylo nošením nebožtíků na krchov. Přejíždění chodců a šňůr Krišňáků (u nás často špatně označovaných jako "školka"), podpalování plamenometem a všeobecné další masakry tuhle hru značně proslavily i za hranicemi herní scény. A oddával se jim každý. Kdyby však bylo první GTA jenom přehlídkou (velmi, velmi zábavné) decimace populace, nejspíše se by nedočkalo takové sady pokračování. Hra, kterou v první řadě definovala svoboda, vyšla před 21 lety a jedním dnem, 21. října 1997.

Retro GamesPlay – Grand Theft Auto

Jedenadvacet let uplynulo od vydání prvního dílu slavné série Grand Theft Auto, což se zdá být až neuvěřitelné. Ale pak se vlastně stačí podívat na obrázky a uvědomíte si, že od první hry, kde jste viděli svého hrdinu shora v ryze 2D stylu, urazila série k třem „hrdinům“ brázdícím ulice San Andreas hodně dlouhou cestu. Časem i stylem. Ale ti z nás, kteří vzpomínají na jedničku, ví, že vlastně v jádru se princip tolik nelišil. Pořád to bylo především odreagování se u nepříčetné akce a chaosu v ulicích.

Bleskovky

  • 17. 12. 2015 - Video: Přejít přes všechny mapy herní série GTA až GTA V zabere 6 hodin a 9 minut.