God of War: Ghost of Sparta

God of War: Ghost of Sparta

Články

Rekapitulace – kam kráčí Kratos v sérii God of War

Bůh války v dubnu přišel, viděl a zvítězil. Kratos si od nás po několikaleté pauze vysloužil desítkové hodnocení, byť by se mohlo zdát, že bude pro sérii God of War zatraceně těžké přijít s nějakou inovací. Její počátky na druhém PlayStationu ji předurčily k tomu, aby se stala jednou z ikonických značek, zároveň ovšem zaškatulkovanou spíš coby bezduchou akční řezačku. Jak s Kratem plyne čas a jak se mu daří ze stereotypu vymanit, to ve videu zrekapituloval Honza Vondrášek.

Po stopách bývalých vývojářů z Blizzardu - kam odešli a co vytvořili

Co mají společného hry Wildstar, State of Decay, Guild Wars, God of War, Firefall, Hellgate: London a Torchlight? Na první pohled nic. Jde o hry odlišných žánrů a od různých vývojářů i vydavatelů, každá vyšla v jiném roce a byla jinak úspěšná či neúspěšná. Přesto je spojuje jedna důležitá věc. Stojí za nimi tvůrci, co prošli Blizzardem. Za 23 let fungování Blizzard opustily desítky vývojářů. Někteří následovali příklad spoluzakladatele Allena Adhama a šli úplně mimo herní průmysl (Adham odešel v roce 2004 do hedgeových fondů), ale jiní u řemesla zůstali. Založili vlastní studia a pokusili se prorazit na vlastní pěst. U příležitosti nedávného oznámení odchodu Roba Parda se tedy vydáme po stopách význačných "uprchlíků" z Blizzardu a jejich projektů.

Vítězové Video Game Awards - Red Dead Redemption hrou roku

Spike TV vyhlašuje své VGA (Video Game Awards) už od roku 2003 a jde o jedinou podobnou akci v rámci videoherního průmyslu, která se - zejména díky svému důrazu na okázalost a rádoby „Oskarovou“ prezentaci - dostane každoročně před zraky širší veřejnosti.

První recenze God of War: Ghost of Sparta

Na internetu se to jen hemží prvními recenzemi konzolové akce God of War: Ghost of Sparta pro PSP a protože na spadnutí je už také její vydání (u nás 5. listopadu), nebylo by od věci se podívat na to, jak si hra doposud stojí. Obecně získává známky rozhodně nadprůměrné, ale nikoliv úplně nejvyšší. I když i výjimky se najdou.

Bleskovky

  • 28. 4. 2016 - Členové PS Plus programu obdrží 3. května Tropico 5 (PS4), Table Top Racing: World Tour (PS4), Bionic Commando Rearmed 2 (PS3), LocoRoco Cocoreccho! (PS3), Switch Galaxy Ultra (PSV, PS4) a God of War: Ghost of Sparta (PSP, PSV).

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
86/100
Datum recenze:
30. listopadu 2010
Recenze