God of War (2005)

God of War (2005)

Články

Nové číslo magazínu LEVEL odpovídá na otázku, proč jsou hráči virtuální modelky

V minulém čísle se na obálce mračil Kratos z God of War, z obálky nového Levelu 286 se na čtenáře tázavě dívá androidka z Detroit: Become Human. Z levelu se ale nestal magazín zaměřený na konzolové hry, to se jen Sony podařilo v krátkém sledu po sobě vydat dvě velmi zajímavé hry pouze pro PS4. Recenze ale, jako obvykle tvoři jenom jednu z mnoha částí aktuálního Levelu 286, který je dostání na stáncích, v trafikách i v obchodech, ale je samozřejmě dostupný i v elektronické verzi na Alza Media a Floowie. Čekají vás tradiční komentáře od Michala Rybky či Dana Vávry, test HTC Vive Pro, rozhovor se zakladatelkou Global Game Jamu, téma o mladých a vlivných personách herního průmyslu a samozřejmě i nadupaná retro sekce. Pojďme si představit to nejzajímavější, co LEVEL 286 nabízí.

Rekapitulace – kam kráčí Kratos v sérii God of War

Bůh války v dubnu přišel, viděl a zvítězil. Kratos si od nás po několikaleté pauze vysloužil desítkové hodnocení, byť by se mohlo zdát, že bude pro sérii God of War zatraceně těžké přijít s nějakou inovací. Její počátky na druhém PlayStationu ji předurčily k tomu, aby se stala jednou z ikonických značek, zároveň ovšem zaškatulkovanou spíš coby bezduchou akční řezačku. Jak s Kratem plyne čas a jak se mu daří ze stereotypu vymanit, to ve videu zrekapituloval Honza Vondrášek.

Film God of War dostal nové scenáristy ze dna branže

Pokud se nyní vaše reakce na titulek odehrává ve stylu „Cože? Co? Jaký film?“, nedivím se...

God of War HD remaky přistály na PS Store

Aktuální evropský PlayStation Store update přinesl více než bohatou nadílku obsahu v podobě her, to hlavně, ale i doplňkových materiálů. Centrálním kouskem nově přidaného obsahu jsou však jistojistě HD remaky prvních dvou God of War her, které si můžete koupit buď samostatně (18 Euro za kus) nebo dohromady, jako kolekci za výhodnější cenu 23 Euro. Stojí za připomenutí, že hráči prověřená hratelnost obou GoW her díky grafice upravené do 720p rozlišení po letech znovu užila a bez problémů tak předčí leckteré počiny stejného žánru z poslední doby (ano, Enslaved i Castlevanii také). Ostatně, sami se můžete přesvědčit na videu:

Oznámení God of War Ghost of Sparta

Bizarní, postapokalyptický svět znovu ožije ve videohře.

Bleskovky

  • 20. 8. 2018 - Shuhei Yoshida odcházel z prezentace první verze prototypu hry God of War zděšený.

  • 20. 3. 2018 - Novinářská preview verze hry God of War nabídla pouze 5 % z plné hry.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
22. července 2005
Recenze