Far Cry Primal

Far Cry Primal

Články

Ztraceno v procesu: Far Cry, Far Cry 3 a kořeny ságy

Letošní jaro jsme zahájili vydáním pátého dílu Far Cry – po fiktivním tropickém ostrově a fiktivní himalájské diktatuře jsme se vrhli... do náruče fiktivního amerického kultu. Na to, že první díl série platil za jakousi moderní, akční variaci Ostrova doktora Moreaua, je markantní změna stylu od jedničky do pětky zjevná. Aby také ne, když hru dnes namísto německého Cryteku spravuje Ubisoft! Jak ale ukazuje pohled na vývoj jedničky i trojky, kdyby série měla zůstat věrná svým kořenům, žádnou sérií by se nejspíše nikdy nestala.

Rekapitulace – série Far Cry a její věže, psychopati, robosauři a mamuti

Je trochu paradoxní říct, že série Far Cry prošla za čtrnáct let své existence pozoruhodným vývojem, zvlášť proto, že trojka, čtyřka a pětka následují stejný mustr. Nicméně, Far Cry, jejíž první díl spatřil světlo digitálního světa v roce 2004, je mnohem košatější. Řada spin-offů a experimentů vytvořila pozoruhodný fenomén, který rozhodně nemá jen jednu tvář. Jak šel čas s Far Cry jako značkou se podívejte v naší nové rekapitulaci od Honzy Vondráška.

Best of 2016: Nejlepší střílečka

Pokud vás nezajímá plížení, popolézání po římsách či projíždění se v něčem, co nemá ani namontovaný kulomet, zažili jste v loňském roce spoustu zábavy. Vyšla totiž celá řada stříleček, ve kterých jste mohli zažít desítky hodin kvalitní zábavy. Ať už v singleplayer kampaních, nebo v multiplayeru. Každý z vás má své favority – střílečky, které vás bavily nejvíce, a možná je stále hrajete. A my je máme také. Tady je tedy pět stříleček, které v roce 2016 nejvíce oslovily redakci Games.cz.

Videorozbor PC verze Far Cry Primal

V dalším PC videorozboru se zaměříme na engine Dunia 2, který poprvé ukázal své možnosti ve Far Cry 3. Letos vydaný spin-off Far Cry Primal zmíněnou technologii využívá také a společně s Lukášem Grygarem se můžete podívat, jak obstojí v porovnání s konkurencí, a jaké možnosti nabízí majitelům moderních PC.

GamesPlay: hrajeme PC verze The Division, Far Cry Primal a Rise of the Tomb Raider

V průběhu prvních měsíců letošního roku vyšlo hned několik multiplatformních titulů, jejichž PC verze hráči očekávali, snad se dá říci, s napětím. Jak budou PC verze vypadat v porovnání s konzolovými? Nabídnou textury s vyšším rozlišením? A co framerate, bude odemknutý? Co ovládání, dá se přenastavit? Všechny uvedené a spoustu dalších otázek jsme v případě PC verzí The Division, Far Cry Primal a Rise of the Tomb Raider řešili (částečně) i v textových recenzích. Není ale od věci vám PC verze zmíněných her předvést názorně – navíc s dostatečným odstupem po vydání, kdy měli tvůrci v mezičase prostor PC verze náležitě opatchovat a doladit.

Survivor mód pro Far Cry Primal hrozí permanentní smrtí vás i vašich ochočených zvířat

V pravěku mohlo být setkání s šavlozubým tygrem lehce fatální a neexistoval luxus v podobě načtení uložené pozice. To samé si nyní řekl i Ubisoft a Far Cry Primal tak dostává po vzoru Fallouta 4 nový Survivor mód, který kromě řady nových rizik nabídne především permanentní smrt.

Bleskovky

  • 14. 2. 2019 - K předobjednávce digitální PC verze The Division 2 dostanete u vybraných prodejců hru zdarma buď Watch Dogs 2, Far Cry Primal, nebo Ghost Recon Wildlands.

  • 18. 4. 2016 - I v březnu 2016 se na americkém trhu prodalo více PS4 než Xbox One.Nejprodávanější hry: 1. The Division, 2. Far Cry: Primal, 3. The Legend of Zelda: Twilight Princess HD.

  • 4. 4. 2016 - Britský žebříček prodejnosti 13. týdne roku 2016: 1. The Division, 2. Far Cry Primal, 3. FIFA 16.

  • 29. 3. 2016 - Britský žebříček prodejnosti 12. týdne roku 2016: 1. The Division, 2. EA Sports UFC 2, 3. Far Cry Primal.

  • 17. 3. 2016 - Britský žebříček prodejnosti 10. týdne roku 2016: 1. The Division, 2. Far Cry Primal, 3. Call of Duty: Black Ops III.

  • 16. 3. 2016 - Seznam změn, které ve hře Far Cry Primal provedl nový update (v1.2).

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
76/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
23. února 2016
Recenze