Far Cry 3
Věková dostupnost

Far Cry 3

Články

Ztraceno v procesu: Far Cry, Far Cry 3 a kořeny ságy

Letošní jaro jsme zahájili vydáním pátého dílu Far Cry – po fiktivním tropickém ostrově a fiktivní himalájské diktatuře jsme se vrhli... do náruče fiktivního amerického kultu. Na to, že první díl série platil za jakousi moderní, akční variaci Ostrova doktora Moreaua, je markantní změna stylu od jedničky do pětky zjevná. Aby také ne, když hru dnes namísto německého Cryteku spravuje Ubisoft! Jak ale ukazuje pohled na vývoj jedničky i trojky, kdyby série měla zůstat věrná svým kořenům, žádnou sérií by se nejspíše nikdy nestala.

Rekapitulace – série Far Cry a její věže, psychopati, robosauři a mamuti

Je trochu paradoxní říct, že série Far Cry prošla za čtrnáct let své existence pozoruhodným vývojem, zvlášť proto, že trojka, čtyřka a pětka následují stejný mustr. Nicméně, Far Cry, jejíž první díl spatřil světlo digitálního světa v roce 2004, je mnohem košatější. Řada spin-offů a experimentů vytvořila pozoruhodný fenomén, který rozhodně nemá jen jednu tvář. Jak šel čas s Far Cry jako značkou se podívejte v naší nové rekapitulaci od Honzy Vondráška.

Ubisoft se ptá, jaké další Far Cry by se hráčům líbilo - v úvahu přichází western, upíři i Blood Dragon 2

Z Far Cry se vypracovala značka, která se umí podívat takřka kamkoliv. Že se nemusí omezovat jen na exotické lokace současnosti potvrdil úspěch Far Cry 3: Blood Dragon a Ubisoft tak de facto nemá omezení, co se týče fantazie kde, kdy a jak by se další díl mohl odehrávat. Dokazuje to i dotazník, který Ubisoft rozeslal, protože nabízí několik různých lokací a nápadů, z nichž si hráči mají vybrat ten, který je jejich srdci nejbližší.

Dead Cry je velký příběhový zombie mod k Far Cry 3

Vážně vás ještě ti zombíci baví? Ano, k vám mluvím. A k vám také. Ano, i tobě vzadu! No asi baví, když vzniká tolik zombie her a seriál Walking Dead i přes kvalitativně sestupnou tendenci drží své skvělé ratingy. Skoro mi přijde, že se ze zombie tématiky stává taková zobmie choroba zábavního průmyslu. V pár kusech je to zábava, ale v zástupu vás uhlodají.

Součástí Far Cry kompilace je i HD remake prvního dílu

Než bylo Far Cry, slintal jsem nad technologickou demoverzí X-Isle a vůbec netušil, co přijde. Tehdy byl Crytek neznámým německým studiem, jehož pozdější prvotina vyrážela dech hlavně technologií, ale nemusela se stydět ani za hratelnost (na rozdíl od českého dabingu). Dále už ale musel Crytek své Far Cry vize rozvíjet pod názvem Crysis, protože značku Far Cry studio prodalo Ubisoftu, který z ní vyvařil několik výrazně odlišných titulů.

Ubisoft oznamuje ultimátní kompilaci Far Cry her

K desátému výročí vydání prvního Far Cry (to to letí) se Ubisoft rozhodl potěšit hráče a své účetní vydáním kompilace všech dosavadních her, které v rámci série vyšly. Edice ponese jméno "Far Cry The Wild Expedition" a zahrne do sebe první díl s novým jménem Far Cry Classic, dále pak africký výlet z Far Cry 2, a ve finále i relativně čerstvý díl Far Cry 3 spolu s úchylnou, samostatně spustitelnou, "minihrou" Blood Dragon.

Bleskovky

  • 30. 5. 2018 - Majitelé Season Passu hry Far Cry 5 se již mohou vrhnout do singleplayerového světa XOne/PS4 titulu Far Cry 3: Classic Edition. (+ trailer)

  • 6. 5. 2018 - Novozélandský obchod MightyApe zařadil do nabídky krabicovou verzi Far Cry 3: Classic Edition.

  • 29. 3. 2018 - Far Cry 3 Classic Edition vyjde 26. června. Pokud budete majiteli Far Cry 5 Season Passu, můžete se do hry pustit o 4 týdny dříve (29. května).

  • 26. 11. 2014 - Černý pátek - Origin nabízí až 75% slevu na 36 her, mezi nimiž naleznete např. Crysis či Far Cry 3.

  • 6. 6. 2014 - Ubisoft nabízí ve svém eshopu až 75% slevy na herní tituly (Tomb Raider, Far Cry 3, ...).

  • 9. 5. 2014 - T-Bone má v traileru, který přibližujíce postavy hry Watch Dogs, na stole obaly s hrami Assassin's Creed II, Far Cry 3 a OST Driver: San Francisco.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
88/100
Hodnocení čtenářů:
90/100
Datum recenze:
24. listopadu 2012
Recenze